Aleteia logoAleteia logoAleteia
czwartek 29/02/2024 |
Aleteia logo
Dobre historie
separateurCreated with Sketch.

Internauci poruszeni. 5-letni chłopiec przerywa homilię i prosi o modlitwę w ważnej intencji…

Menino de 5 anos interrompe homilia e pede orações pelo padrinho intubado

Captura de Tela Artur Oliveira | Facebook

José Miguel Carrera - 01.06.21

Internauci byli poruszeni: „Jak krucha jest moja wiara w porównaniu z wiarą tego dziecka!”.

Pięcioletni chłopiec przerwał homilię i poprosił o modlitwę za swojego ojca chrzestnego, chorego na COVID-19. Wydarzenie miało miejsce 16 maja 2021 roku w kaplicy San Francesco w Patrocínio, w brazylijskim stanie Mato Grosso, podczas mszy świętej w uroczystość Wniebowstąpienia Pańskiego, celebrowanej przez ks. Artura Oliveira i transmitowanej na żywo w internecie.

Ojciec Artur udostępnił wideo na swoich profilach w portalach społecznościowych, ponieważ, jak powiedział katolickiej agencji ACI Digital, ma nadzieję „sprowokować tym ludzi”.

Chłopiec prosi o modliwę

„Musimy być jak to dziecko, które prosiło prosto, z odwagą, z wiarą. To było przesłanie od Boga, że ​​wiara ma nas poruszać”. Dodał, że kilka osób, które obejrzało nagranie, było bardzo przejętych, nawet młodzi ludzie. Niektórzy powiedzieli: „Jak krucha jest moja wiara w porównaniu z wiarą tego dziecka!”.

Mały João Miguel przerwał księdzu homilię „z największą swobodą”. Powiedział: „Ojcze, módl się za mojego ojca chrzestnego. Jest teraz intubowany”.

Ksiądz skomentował tę sytuację za pośrednictwem mediów społecznościowych.

Panie, to dziecko mnie zaskoczyło

„Jak możemy nie spełnić tej prośby? W środku powiedziałem do Boga: „Panie, to dziecko mnie zaskoczyło. Co mam teraz zrobić? Odłożyłem to, co mówiłem, i usiadłem na stopniach ołtarza. Wyobraziłem sobie Jezusa odpowiadającego na jego prośbę. Wiem, że ją spełni! A ci, którzy byli w kościele nauczyli się, jak wierzyć i ufać”.

Na krótko przed prośbą João Miguela ksiądz mówił o Wniebowstąpieniu Jezusa i o tym, że chociaż wstąpił do nieba, pozostaje z nami:

„Chociaż nie czuję Go cały czas, On jest ze mną. Nawet jeśli nie widzę Go cały czas, On jest ze mną”.

Po modlitwie z dzieckiem ksiądz zakończył homilię słowami: „Chcesz piękniejszego znaku niż ten? Jezus jest wśród nas przez cały czas”.

Tags:
dziecimodlitwawiara
Top 10
Zobacz więcej
Newsletter
Aleteia codziennie w Twojej skrzynce e-mail