Aleteia logoAleteia logoAleteia
poniedziałek 26/02/2024 |
Aleteia logo
Duchowość
separateurCreated with Sketch.

Modlitwa o powrót do Kościoła bliskiej ci osoby

shutterstock_1286513572.jpg

aquatarkus | Shutterstock

Patricia Navas - 12.05.21

„Najbardziej martwię się o to Ojcze, że ta osoba poczuje się samotna, bez wsparcia, ciepła i opieki rodziny. A co jeżeli nie wystarczy jej Twojej łaski?”. Może właśnie twoja modlitwa o powrót do Kościoła bliskiej ci osoby wyznaczy punkt zwrotny w jej życiu? Kto wie!

Rodzice i dziadkowie zatroskani o młodych, którzy już nie chcą chodzić z nimi na mszę świętą. Przyjaciele zasmuceni faktem, że ich siostry i bracia opuścili wspólnotę. Katolicy, którzy nie zgadzając się z nauczaniem Matki Kościoła, poszli w swoją stronę, ale za nią tęsknią…

Kiedy ktoś opuszcza dom rodzinny i zrywa więzy miłości, jakie łączą go z najbliższymi i żegna się, by podążyć swoją drogą i nie wrócić, sprawia swojej rodzinie wielki ból.

Jeden z czytelników Aletei poprosił nas o modlitwę, ponieważ czuje, że oddala się od Kościoła katolickiego. Pomódlmy się za niego – i za tyle innych osób, które od Kościoła odeszły – tymi pięknymi słowami.

Modlitwa o powrót do Kościoła bliskiej osoby

Boże mój, pochyl się nad moją samotnością, pustką i lękiem, jakie towarzyszą mi na myśl o losie tego, kto oddalił się od Kościoła.

Tęsknię za Jej/Jego obecnością na liturgii i nabożeństwach. Tęsknię za chwilami jedności we wspólnocie, kiedy dzieliliśmy trudy i radości.

Tym jednak, co najbardziej mnie martwi, Ojcze, jest Jej/Jego samotność. A co jeśli nie wystarczy Jej/Mu Twojej łaski, kiedy będzie kroczył w pojedynkę bez wsparcia, ciepła i opieki ze strony rodziny?

Wszechmogący Boże, znajdź inny sposób, aby dotrzeć do Jej/Jego serca. Być może potrzebna Jej/Mu jest ta ucieczka, aby na nowo Cię odnaleźć… Niech doświadczy czułości Twoich ojcowskich ramion!

Jezu i Maryjo, proszę z całą mocą Ducha Świętego, który we mnie mieszka, aby wrócił/a do domu, abyśmy mogli wspólnie uczcić Jej/Jego powrót na łono Kościoła katolickiego!

Niech zawróci z błędnej drogi i odnajdzie Kościół, gdzie jeszcze wyraźniej zobaczy, jak wielka jest Twoja odwieczna miłość i poczuje się u siebie. Abyśmy razem mogli wędrować do nieba.

Amen.

Dlaczego zostać w Kościele?

Rozdźwięk między tym, w co wierzymy, a tym, jak żyjemy, pieniądze, nadużycia, kłótnie, błędy… To naturalne, że czynnik ludzki w Kościele rozczarowuje wiele osób i niektórzy z nich decydują się odejść. Bez wahania można powiedzieć, że jest tysiąc powodów, aby podążyć za głosem zniechęcenia i oddalić się od Kościoła.

Jest jednak tysiąc jeden powodów, by w Nim pozostać. Ten powód, który przechyla szalę, przewyższa wszystkie pozostałe – jest nim Chrystus – czynnik Boski, głowa ciała stanowionego przez Kościół.

Może właśnie twoja modlitwa o powrót do Kościoła bliskiej ci osoby wyznaczy punkt zwrotny w jej życiu? Kto wie!

Tags:
modlitwamodlitwy na różne okazjenawrócenie
Top 10
Zobacz więcej
Newsletter
Aleteia codziennie w Twojej skrzynce e-mail