Aleteia logoAleteia logoAleteia
poniedziałek 20/05/2024 |
Aleteia logo
Kościół
separateurCreated with Sketch.

Papież nie chce, aby ta kanonizacja odbyła się we Francji, „kraju kolonizatorów”

VISCOUNT CHARLES DE FOUCAULD

Public Domain

Katolicka Agencja Informacyjna - Agencja I.Media - 10.04.21

W związku z pojawiającymi się doniesieniami o możliwej wizycie Franciszka w Marsylii jesienią tego roku, francuscy trapiści wystąpili ze specjalną prośbą.

Kanonizacja bł. Karola de Foucauld

Podczas ewentualnej papieskiej wizyty w Marsylii, w dzień Wszystkich Świętych 2021, nie odbędzie się kanonizacja bł. Karola de Foucauld. Taką informację na komunikatorze Twitter zamieściła francuska agencja I.MEDIA.

Agencja zaznacza, że kanonizacja odbędzie się wraz z siedmioma innymi świętymi w Rzymie. Papież miał powiedzieć niedawno jednemu z gości, że nie chce, aby ceremonia odbyła się we Francji, „kraju kolonizatorów”.

Droga brata Karola

Przypomniano, że z prośbą o kanonizację we Francji wystąpili mnisi z opactwa trapistów Matki Bożej Śnieżnej (Notre-Dame des Neiges) położonego na wysokości 1100 metrów w gminie Saint-Laurent-les-Bains-Laval-d’Aurelle w górach Ardèche.

16 stycznia 1890 roku Karol de Foucauld rozpoczął tam swoje życie zakonne, ucząc się ubóstwa, milczenia i modlitwy. Następnie przeniósł się do opactwa leżącego w pobliżu Aleppo na terenie Syrii, gdzie 2 lutego 1892 roku złożył swoje pierwsze śluby zakonne. Stamtąd udał się do Rzymu a następnie do Nazaretu i ponownie do Rzymu, gdzie 9 czerwca 1901 r. otrzymał święcenia kapłańskie. By w końcu we wrześniu 1901 przybyć do Algierii, gdzie żył wśród Tauregów i 1 grudnia 1916 roku został zastrzelony przez Senussów.

KAI/Agence I.MEDIA/ks

Tags:
FrancjakanonizacjaKarol de Foucauldpapież Franciszek
Top 10
Zobacz więcej
Newsletter
Aleteia codziennie w Twojej skrzynce e-mail