Aleteia logoAleteia logoAleteia
wtorek 16/07/2024 |
Aleteia logo
Duchowość
separateurCreated with Sketch.

Modlitwa do Dzieciątka Jezus. Doskonała na nowennę przed Bożym Narodzeniem

DZIECIĄTKO JEZUS

Anneka | Shutterstock

Ks. Mateusz Szerszeń CSMA - 15.12.20

Przyjmuję Cię, choć swoi Cię nie przyjęli. Czekam na Ciebie, choć inni już Cię skazali…

16 grudnia zaczęła się nowenna przed Bożym Narodzeniem (16-24 grudnia). W Adwencie jest to okres, w którym mamy pochylić się nad tajemnicą wcielenia. Poniżej proponuję modlitwę do Boskiego Dzieciątka, do odmawiania przez kolejne dni, aż do wigilii Narodzenia Pańskiego.


IKONA

Czytaj także:
Jak modlić się w domu przed ikoną? To otwarte okno, które przyzywa Bożej obecności

Modlitwa do Dzieciątka Jezus

Mój kochany Jezu, Boskie Dzieciątko, które jesteś prawdziwym człowiekiem i prawdziwym Bogiem, zwracam dziś ku Tobie swoje myśli, pragnienia i wolę. W prostocie ducha chcę kontemplować wielką tajemnicę wcielenia. Dziękować za Twoje przyjście, które budzi we mnie nadzieję i radość.

Wpatruję się w Ciebie i widzę maleńkie Dziecko, które dopiero przyszło na świat. Leżysz na sianie owinięty w pieluszki w bladym świetle stajenki. Wokół gwar i mrok świata. Wyobrażam sobie, jak biorę Cię na ręce i przytulam do swojego serca. Całuję Twoje małe dłonie, które nieustannie mnie błogosławią. Cieszę się z Twojej obecności, bo wiem, że jest ona spełnieniem planu Boga, który zapowiedzieli prorocy.

Odczuwam twój cichy sen i chłód żłóbka, w którym zostałeś złożony. Razem z Maryją i Józefem pragnę zachować Twoją obecność i chronić Cię przed złem, które dotyka także mnie samego. Podziwiam piękno bycia człowiekiem i kruchość ludzkiej natury. Adoruję Cię razem z aniołami, pasterzami i królami, którzy rozpoznali w Tobie Mesjasza.

Przyjmuję Cię, choć swoi Cię nie przyjęli. Czekam na Ciebie, choć inni już Cię skazali. Dziękuję Ci za Twoje święte życie, które w każdej sekundzie, od pierwszego uderzenia Twojego Boskiego Serca, było przeżywane w pełnieniu woli Ojca.

Pokłon Ci oddaję jako mojemu Panu i Zbawicielowi, który dla mnie zstąpił z Nieba, aby być Emmanuelem – Bogiem z nami. Amen.

Zobaczcie nasze wideo o nowennie przed Bożym Narodzeniem:

Tags:
adwentBoże NarodzenieJezus Chrystusmodlitwamodlitwy na różne okazjenowenna
Top 10
Zobacz więcej
Newsletter
Aleteia codziennie w Twojej skrzynce e-mail