Aleteia logoAleteia logoAleteia
wtorek 16/07/2024 |
Aleteia logo
Kultura
separateurCreated with Sketch.

„Gratia Plena” w wykonaniu Bocellego do filmu „Fatima”. Zachwycające!

Andrea Bocelli

Picturehouse | YouTube | Fair Use

J-P Mauro - 04.09.20

Chór dziecięcy wraz z Andreą Bocellim czci Matkę Boską w kilkunastu językach. To nowa wersja „Gratia Plena” do filmu o objawieniach maryjnych w Fatimie.

Światowej sławy tenor Andrea Bocelli użyczył głosu najnowszej produkcji opowiadającej o objawieniach maryjnych w Fatimie. Słynnego śpiewaka operowego można usłyszeć w trzech piosenkach ścieżki dźwiękowej do filmu „Fatima”. Jedna z nich to na nowo skomponowana wersja „Gratia Plena”. Została napisana specjalnie na potrzeby filmu przez Paolo Buonvino.

Andrea Bocelli i „Gratia Plena”

„Gratia Plena” w nowej wersji jest wręcz epicka! Pełna orkiestra, chór dziecięcy wspierający wysokie tony Bocellego – wszystko razem robi niesamowite wrażenie. W dodatku, chór najmłodszych to miły akcent w filmie opowiadającym o wierze dzieci. Śpiew dzieci stanowi swego rodzaju wprowadzenie do partii Bocellego, a ostatecznie dołącza do nich pełnowymiarowy chór, który zwiększa intensywność muzycznych wrażeń.

Dzieci chwalą Matkę Bożą w kilkunastu językach: angielskim, francuskim, hebrajskim, łacinie, niemieckim, greckim, arabskim, japońskim, polskim, włoskim czy kinyarwanda. Bocelli nie towarzyszy im we wszystkich partiach – tenor śpiewa po angielsku, francusku, hebrajsku i łacinie.

Nam szczególnie spodobała się przejmująca recytacja „Zdrowaś Maryjo”, wymawiana na końcu utworu dziecięcym głosem. Takie wykonanie podkreśla wagę słów modlitwy, zanim Bocelli zakończy wszystko muzycznym „Amen”.

Śpiew Bocellego w filmie „Fatima”

W wywiadzie dla CNS Bocelli mówił o swojej pracy na potrzeby filmu „Fatima”:

Udział w tym projekcie był dla mnie wielką radością, Maryja jest zawsze obecna w życiu moim i mojej rodziny. Jako dziecko miałem szczęście odwiedzić Lourdes (Francja), w ostatnich latach jeździłem do Medziugorje (Bośnia i Hercegowina) (…). Jestem wielbicielem Dziewicy, której zawsze dedykuję część moich modlitw.

Nową wersję „Gratia Plena” można usłyszeć podczas napisów końcowych filmu „Fatima”. Na albumie ze ścieżką dźwiękową znajdują się także dwie inne piosenki w wykonaniu Bocellego – „Gloria the Gift of Life” oraz „Ave Maria Pietas” (obie znalazły się także na jego albumie zatytułowanym „Si”).


FATIMA

Czytaj także:
Powstaje film o objawieniach w Fatimie. Zobacz zwiastun!
Czytaj także:
„Fatima” – polska animacja w setną rocznicę objawień Maryjnych
Czytaj także:
ABC objawień fatimskich. Co każdy katolik powinien wiedzieć

Tags:
filmmuzyka
Top 10
Zobacz więcej
Newsletter
Aleteia codziennie w Twojej skrzynce e-mail