Aleteia logoAleteia logoAleteia
niedziela 16/06/2024 |
Aleteia logo
Duchowość
separateurCreated with Sketch.

Akt ofiarowania dnia, który odmawiał sługa Boży o. Wenanty Katarzyniec

YOUNG,MAN,PRAYING

Ben White | CC0

Redakcja - 14.07.20

Treść tej modlitwy była wklejona do osobistego notesu ojca Wenantego.

„Akt ofiarowania dnia dzisiejszego”

Przedwieczny Boże mój, upadam przed Twoim nieskończonym majestatem i w głębokiej pokorze, cześć Ci oddając, ofiaruję Ci wszystkie moje myśli, słowa i uczynki dnia dzisiejszego, a postanawiam wszystko czynić z miłości ku Tobie, ku chwale Twej Boskiej woli, aby Ci służyć, chwalić i błogosławić Cię, abym uzyskał oświecenia w tajemnicach świętej naszej wiary, osiągnął zbawienie i ufność w Twoje miłosierdzie, zadośćuczynił Twej sprawiedliwości za tyle tak ciężkich grzechów moich, a zarazem bym przyniósł ulgę duszom w czyśćcu cierpiącym i wybłagał łaskę prawdziwego nawrócenia dla wszystkich grzeszników.

Słowem, pragnę każdą mą czynność wypełnić w połączeniu z owymi najczystszymi intencjami, jakie mieli za życia Jezus i Maryja, i wszyscy święci przebywający w niebie i sprawiedliwi żyjący na ziemi. O, gdybym mógł tę moją intencję własną krwią przypieczętować i wznawiać co chwila tyle razy, ile chwil wieczność obejmować by mogła.

Przyjmij, ukochany mój Boże, tę dobrą chęć moją i użycz łaskawie Twego błogosławieństwa wraz ze skuteczną łaską, bym już przez cały czas życia mego nie popełnił więcej żadnego grzechu śmiertelnego, zwłaszcza w dniu dzisiejszym, w którym gorąco chcę i pragnę dostąpić wszystkich, jakich tylko mogę odpustów.

Pragnę także być obecny przy wszystkich przenajświętszych ofiarach, jakie dziś na całym świecie odprawiać się będą, by ofiarować je za dusze w czyśćcu cierpiące, aby od mąk tych uwolnione zostały.

Amen.

Wenanty.pl


WENANTY KATARZYNIEC

Czytaj także:
Ojciec Wenanty: „Brat bankomat”, „Polski Szarbel” i mentor św. Maksymiliana


WENANTY KATARZYNIEC

Czytaj także:
Litania do sługi Bożego o. Wenantego Katarzyńca [tekst modlitwy]


MODLITWA

Czytaj także:
Wystarczą 33 sekundy: Kapłańska Wspólnota Modlitewna Ojca Wenantego Godzina 6-9/33

Tags:
beatyfikacjamodlitwamodlitwy na różne okazje
Top 10
Zobacz więcej
Newsletter
Aleteia codziennie w Twojej skrzynce e-mail