Aleteia logoAleteia logoAleteia
środa 22/05/2024 |
Aleteia logo
Aktualności
separateurCreated with Sketch.

Pożar w polsko-francuskim kościele. Strażak wyniósł z płomieni Najświętszy Sakrament

web-jesus-tabernacle-ihs-christians-luis-andradeshutterstock-ai.jpg

Katolicka Agencja Informacyjna - 05.07.20

Jeden z francuskich strażaków w czasie pożaru wyniósł z kościoła Najświętszy Sakrament. Wnętrze świątyni jest doszczętnie zniszczone, wygląda jak katedra Notre Dame po spaleniu – powiedział proboszcz polsko-francuskiej parafii Paroisse St. Paul w Corbeil-Essonnes w regionie paryskim Île-de-France, ks. Andrzej Barnaś.

„Z ciężkim sercem i głębokim smutkiem oraz troską zawiadamiam, iż dzisiaj rano wybuchł pożar w naszym kościele parafialnym. Zniszczenia są duże. Spalona jest całkowicie zakrystia oraz większość dachu. Zalane są niższe kondygnacje. Na szczęście nikomu nic się nie stało. Będziemy informować o rozwoju sytuacji. Prosimy o modlitwę” – napisał proboszcz ks. Andrzej Barnaś.

Dodał, że trwa wyjaśnianie przyczyn pożaru, który wybuchł w sobotę rano. Spalona została całkowicie zakrystia oraz większość dachu, którego spadające elementy uszkodziły wnętrza kościoła. Zalane są niższe kondygnacje. Jak poinformował ks. Barnaś, jeden z francuskich strażaków w czasie pożaru wyniósł z kościoła Najświętszy Sakrament.

Poważne zniszczenia spowodował pożar, który wybuchł w sobotę rano w kościele należącym do polsko-francuskiej parafii Paroisse St. Paul w Corbeil-Essonnes w regionie paryskim w regionie Île-de-France. Spalona została całkowicie zakrystia oraz większość dachu. Zalane są niższe kondygnacje.

Portal polskifr.fr, wydawany przez Polską Misję Katolicką we Francji, opublikował prośbę o wsparcie parafii w usuwaniu skutków pożaru i remoncie. Kontakt: paroissestpaul.corbeil@gmail.com, +33 1 64 96 09 01.
Czytaj także:
Kościół, a w nim… kukający zegar z wizerunkiem Najświętszego Serca Jezusa
Czytaj także:
Aniołek Najświętszego Sakramentu: Ellen żyła niecałe 5 lat i prowadziła rozmowy ze „Świętym Bogiem”

Tags:
FrancjaNajświętszy Sakramentpożar
Top 10
Zobacz więcej
Newsletter
Aleteia codziennie w Twojej skrzynce e-mail