Aleteia logoAleteia logoAleteia
środa 12/06/2024 |
Aleteia logo
Kościół
separateurCreated with Sketch.

Biblia dla kobiet: co ją wyróżnia oprócz malinowej okładki?

BIBLIA DLA KOBIET

Redakcja - 23.04.20

"Za każdym razem, kiedy otwierasz Biblię, to jakbyś podchodziła do lustra. Tu zobaczysz siebie w prawdzie, zobaczysz, jak Bóg cię wymarzył" – pisze we wstępie do Biblii dla kobiet s. Anna Maria Pudełko.

Słysząc nazwę „Biblia dla kobiet”, pewnie zastanawiacie się, co można w niej znaleźć. Otóż jest to pełny tekst Pisma Świętego, i to w najnowszym tłumaczeniu z języków oryginalnych. Wprowadzenia i rozważania zostały napisane przez kobiety – wybitne teolożki, biblistki, specjalistki zajmujące się psychologią i pedagogią.

Kobiecym akcentem jest również satynowa okładka w malinowym kolorze z kwiatowymi tłoczeniami oraz wysmakowana szata graficzna – ilustracje ukazujące różnorodność powołań kobiet i ich dróg do Boga.

Jak tłumaczą twórcy, wydanie Biblii dla kobiet wymyśliły kobiety, i wymyśliły je z potrzeby serca. Tu kobiety towarzyszą innym kobietom w odkrywaniu słowa Bożego. A wszystko to z uwzględnieniem bogactwa percepcji, wrażliwości i emocjonalności kobiety.

Za każdym razem, kiedy otwierasz Biblię, to jakbyś podchodziła do lustra. Tu zobaczysz siebie w prawdzie, zobaczysz, jak Bóg cię wymarzył. Za każdym razem, kiedy zasłuchujesz się w Słowo Boże, pozwalasz, aby Jezus patrzył na ciebie z miłością – czytamy słowa wstępu s. Anny Marii Pudełko AP.

Autorkami wprowadzeń i rozważań są: s. Anna Maria Pudełko AP, psychopedagog powołań, s. dr Judyta Pudełko PDDM – teolog i biblistka, dr Maria Miduch, judaistka, specjalista hermeneutyki biblijnej, s. dr M. Iwona Kopacz, liturgistka. Ale w Biblii dla kobiet nie brakuje też męskiego głosu – Jana Pawła II, papieża Franciszka, ks. Marca d’Agostino czy o. dr. Andrzeja Kiejzy OFMcap.

Biblia dla kobiet ukazała się nakładem wydawnictwa Edycja Świętego Pawła.

Podoba wam się ten pomysł?

KAI/as


Czytanie Pisma Świętego

Czytaj także:
Warto czytać Pismo Święte na chybił trafił? Czy od deski do deski? Rozmowa z biblistką


SUN LIGHIT

Czytaj także:
Jakiej kobiecości pragnął Bóg dla kobiety?


Niemowlę śpiące z opaską z kwiatkiem na głowie

Czytaj także:
Zastanawiasz się, jak nazwać córeczkę? Oto 11 pięknych imion świętych kobiet

Tags:
bibliakobiety
Top 10
Zobacz więcej
Newsletter
Aleteia codziennie w Twojej skrzynce e-mail