Aleteia logoAleteia logoAleteia
poniedziałek 24/06/2024 |
Aleteia logo
Aktualności
separateurCreated with Sketch.

Ma 104 lata, przeżył hiszpankę, II wojnę światową, a teraz wygrał z koronawirusem

BILL LAPSCHIES

@TheHannahRay/Twitter

Redakcja - 03.04.20

Jego najbliżsi podejrzewają, że może być najstarszą osobą na świecie, która pokonała Covid-19. Powrót Billego do domu zbiegł się z jego 104. urodzinami. Rodzina z prezentami i ciastem przyjechała do niego do domu, choć mimo dużej radości zachowywano między sobą wymaganą odległość.

Bill Lapschies urodził się w 1916 roku. Dwa lata po jego narodzinach wybuchła pandemia grypy hiszpanki, która spowodowała łącznie śmierć ponad 50 mln osób. Podczas drugiej wojny światowej służył w amerykańskim wojsku na Aleutach.

Senior przebywał w domu opieki weterana w Lebanon w stanie Portland, gdzie u ponad 15 osób wykryto koronawirusa. Na szczęście u Billa przebieg choroby był bardzo łagodny. Nie miał poważnych objawów, a po ponad 20 dniach wyzdrowiał. Jego najbliżsi podejrzewają, że może być najstarszą osobą na świecie, która pokonała Covid-19. Powrót Billego do domu zbiegł się z jego 104. urodzinami. Rodzina z prezentami i ciastem przyjechała do niego do domu, choć mimo dużej radości zachowywano między sobą wymaganą odległość.

100-latkowie i koronawirus

Bill nie jest pierwszym 100-latkiem, który poradził sobie z pandemią. Kilka dni temu podobne dobre wiadomości przekazały władze Włoch, gdzie walkę z koronawirusem wygrał 101-letni mieszkaniec Rimini.

W Chinach natomiast 103-letnia Zhang Guangfen wyzdrowiała po sześciu dniach leczenia w szpitalu w Wuhan. Według relacji lekarzy zarażenie wirusem nie spowodowało u niej żadnych dodatkowych dolegliwości oprócz łagodnego zapalenia oskrzeli.

Czekamy na jeszcze więcej podobnych wiadomości.

Źródło: Polsat News
Czytaj także:
Umierający z powodu koronawirusa ksiądz: Módlcie się! Widzimy się w niebie!
Czytaj także:
Co robić, kiedy paraliżuje nas strach przed koronawirusem?
Czytaj także:
Koronawirus: zadbaj o siebie z pomocą „duchowych witamin”!

Tags:
koronawirus
Top 10
Zobacz więcej
Newsletter
Aleteia codziennie w Twojej skrzynce e-mail