Aleteia logoAleteia logoAleteia
piątek 12/04/2024 |
Aleteia logo
Kultura
separateurCreated with Sketch.

Penelope Cruz o dniu, w którym Matka Teresa zmieniła jej życie

WEB3;PENELOPE;CRUZ;ACTRESS;KS01

Invision/East News

Louise Alméras - 29.02.20

Gdy ją zapytano o pięć momentów, które zmieniły jej życie, hiszpańska aktorka Penelope Cruz podczas promocji filmu „Wasp Network” w pierwszej kolejności wspomniała o spotkaniu z Matką Teresą w Kalkucie.

W filmie opublikowanym przez sieć Brut Penelope Cruz opowiada o sobie z charakterystyczną naturalnością i spontanicznością. Ponieważ jest kojarzona z głównymi rolami w ważnych filmach, trudno ją sobie wyobrazić w Kalkucie, mieście najbiedniejszych z biednych.

A mimo to, takie wspomnienie jawi się jej jako pierwsze, gdy zostaje zapytana o pięć momentów, które zmieniły jej życie. Matce Teresie zazwyczaj wystarczało kilka słów czy kilka chwil, aby wywrócić do góry nogami życie osób, które szukały u niej pomocy – wystarczały jej uśmiech, przykład i czasami radykalne rady. Penelope Cruz nie była wyjątkiem. Matka Teresa pomogła jej nawet w pracy.

Matka Teresa do Penelopy Cruz: Zawsze gdy możesz, pomagaj

„O tej podróży do Kalkuty zawsze tak sobie myślałam: Ta podróż zmieni twoje życie. To bardzo mocne stwierdzenie, ale tak właśnie było” – wspominała aktorka. Ogromnie wzruszona opowiada dalej:

Rozmowy i spotkania sam na sam z nią w milczeniu – podarki, jakie otrzymujesz od życia. Pamiętam, jak tam z nią byłam, ona z zamkniętymi oczyma, pół godziny razem same w pokoju. Oświeciła mnie, mówiąc: „Życie mnie obdarza prezentami, które stąd wynoszę”.

A pewnego dnia stanęła przede mną i powiedziała: „Zawsze pomagaj temu, komu możesz, w każdej chwili, w czymkolwiek, nawet, gdyby to była mała rzecz, ale zawsze staraj się pomagać”. Niesamowita siła, bo wiesz kim ona jest i co cię w niej zachwyca. Ale gdy stoi przed tobą i… to było niezwykłe. Powiedziała to do mnie w sposób tak piękny i tak mocny.

View this post on Instagram

A post shared by Penélope Cruz (@penelopecruzoficial)

Penelope Cruz o spotkaniu z Matką Teresą z Kalkuty

Muza Pedro Almodovara przechowuje również bardzo wzruszające wspomnienie z Kalkuty:

Oczywiście, że widziałam miejsca z ogromną biedą i podróżowałam po miejscach bardzo trudnych, ale to prawda, że Kalkuta… Gdy ona mówiła: „To najbiedniejsi z biednych”, to prawda, że to miejsca, gdzie można zobaczyć najokrutniejsze rzeczy.

Zbierałam dzieci z ulicy i szukałam ich rodziców, którzy żebrali na ulicy obok, ale to były miesięczne niemowlaki. I gdy na to patrzysz, gdy masz to na żywo, przed oczami, widzisz to porzucone stworzenie, oczywiście, że to cię zmienia, całego cię zmienia.

Uruchom galerię zdjęć, aby zobaczyć kilka niezwykłych obrazów z pracy i życia św. Teresy z Kalkuty:

Przez swoje świadectwo aktorka przypomina nam podstawowe przesłanie: należy pomagać innym, zawsze, gdy możemy, w miarę naszych możliwości.


PENELOPE CRUZ

Czytaj także:
Penélope Cruz: rodzina jest bezcennym darem i żadne sukcesy jej nie zastąpią!
Czytaj także:
Wyjątkowe myśli i zdjęcia Matki Teresy z Kalkuty


MATKA TERESA Z KALKUTY

Czytaj także:
Nie czujesz obecności Boga w swoim życiu? Masz coś wspólnego z Matką Teresą!

Tags:
aktorfilmMatka Teresa
Top 10
Zobacz więcej
Newsletter
Aleteia codziennie w Twojej skrzynce e-mail