Aleteia logoAleteia logoAleteia
poniedziałek 17/06/2024 |
Aleteia logo
Kultura
separateurCreated with Sketch.

5 genialnych flash mobów z kolędami w roli głównej

Flash moby na Boże Narodzenie

Chantal de Bruijne | Shutterstock

J-P Mauro - 11.12.19

Grupy kolędników tworzą coś w rodzaju prawdziwych świątecznych spektakli dla ludzi, których odwiedzają. Nie tylko śpiewają, ale tworzą niesamowite przedstawienia!

Kolędowanie od drzwi do drzwi przestało cieszyć się popularnością na początku XXI w., ale właśnie możemy obserwować, jak powraca do łask, i to na wielką skalę.

Podobnie jak w przypadku wszystkiego, co ma potencjał wirusowy w internecie, następna sztuczka albo aktywność – aby przebiła się do odbiorców – musi być zdecydowanie lepsza i bardziej spektakularna niż poprzednia. Dotyczy to także flash mobów z kolędami w roli głównej. Minęły już czasy, kiedy wystarczające wrażenie robiła grupa kilku śpiewaków kolędujących od drzwi do drzwi. Dzisiaj trzeba „albo iść na całość, albo iść do domu”.

Obecnie większe grupy kolędników tworzą coś w rodzaju prawdziwych świątecznych spektakli dla ludzi, których odwiedzają. Co więcej, nie tylko śpiewają, ale tworzą niesamowite wystąpienia, co możecie zobaczyć, klikając któreś z wybranych przez nas wykonań.

Przedstawiamy kilka, naszym zdaniem, najlepszych flash mobów z kolędami. A może dorzucicie coś do tej listy?

O Come All Ye Faithful, The Five Strings

The Five Strings mają na kanale YouTube kilka filmów z kolędami. Pięknie budują kolędowy spektakl, powoli dodając kolejnych wykonawców, aż na trawniku finalnie znajdzie się około 30 osób.

Deck The Halls, Improv Everywhere

Improv Everywhere włożyli wiele wysiłku w tę krótką produkcję. Wyobraź sobie, jak grupa kolędników zaskakuje cię w domu. A jak będziesz zaskoczony, widząc na progu całą orkiestrę wraz z mikołajami? Śnieg robi tu zdecydowanie miły klimat, ale nas szczególnie wzruszyła reakcja dzieciaków.

Ode to Joy, Evan Carmichael

Czasami wiesz, że masz coś tak dobrego, że musisz podzielić się tym z więcej niż jedną rodziną. Evan Carmichael zorganizował ten piękny spektakl uliczny, który zaczyna się w momencie, gdy mała dziewczynka wrzuca pieniążek do kapelusza ulicznych muzyków.

Christmas Medley, C-White TV

Ten flash mob jest bardziej tradycyjny, śpiewacy wykonujący tradycyjne kolędy a cappella. Mają nawet trzech „mędrców”, którzy przynoszą dzieciom prezenty.

Mannheim Steamroller, Frankie and Jen Music

Chociaż na liście znalazły się bardziej spektakularne występy, ten jest zdecydowanie naszym ulubionym. Niewielu podjęłoby wysiłek zorganizowania całego zespołu rockowego, by wykonać świąteczną muzykę, ale Mannheim Steamrollers to zrobili, w dodatku – w świetnym stylu!
Czytaj także:
Kolęda na ponad 1000 gardeł. Zobaczcie to spektakularne wykonanie!


PAWEŁ DOMAGAŁA, KOLĘDA

Czytaj także:
Kolęda Pawła Domagały. „Dziś nie musisz bać się Boga”


STING NA KONCERCIE

Czytaj także:
Sting śpiewa dla Maryi. Coś pięknego!

Tags:
kolędy i pastorałkimuzyka
Top 10
Zobacz więcej
Newsletter
Aleteia codziennie w Twojej skrzynce e-mail