Aleteia logoAleteia logoAleteia
poniedziałek 24/06/2024 |
Aleteia logo
Kultura
separateurCreated with Sketch.

Jacek Rozenek w lepszej formie. Rehabilitacja i modlitwa przynoszą piękne rezultaty

JACEK ROZENEK

Michał Wargin/EAST NEWS

Katarzyna Szkarpetowska - 12.06.19

Jacek Rozenek doznał udaru. O modlitwę w intencji aktora poprosili franciszkanie, którym dał się poznać jako propagator pamięci bohaterstwa Żołnierzy Niezłomnych. Aktor ma się już lepiej!

Jacek Rozenek, popularny aktor telewizyjny, teatralny i filmowy. Przed kamerą zadebiutował w 1994 roku w filmie „Szczur” w reżyserii Jana Łomnickiego. Dużą popularność przyniosła mu rola w serialu „Samo życie”, w którym zagrał zastępcę redaktora naczelnego gazety o tym samym tytule. Występował też w takich serialach jak „Złotopolscy”, „Pensjonat pod różą”, „Klan”, Miodowe lata”, „Na dobre i na złe”. Od 2012 roku podbija serca widzów rolą Artura Chowańskiego w serialu „Barwy szczęścia”.

Jacek Rozenek doznał udaru. Franciszkanie proszą o modlitwę

31 marca aktor obchodził 50. urodziny. Nic nie zapowiadało tragedii, która wydarzyła się kilka tygodni później. W połowie maja 2019 Jacek Rozenek doznał udaru mózgu i trafił do szpitala. Stan zdrowia aktora lekarze określili jako ciężki. Było wiadomo, że paraliż prawej części ciała i problemy z mową są zapowiedzią  nieuchronnej, żmudnej rehabilitacji – zarówno fizycznej, jak i logopedycznej.

29 maja, przed północą, Wydawnictwo Ojców Franciszkanów w Niepokalanowie zamieściło na swoim profilu na Facebooku następujący wpis:

Kochani, pokornie prosimy o modlitwę za ciężko chorego Jacka Rozenka, aktora. Pamiętacie go z ról, może z gazet – a nam dał się poznać jako wielki propagator pamięci bohaterstwa Żołnierzy Niezłomnych.

Pod wpisem ojcowie franciszkanie zamieścili zdjęcie aktora, opatrzone wizerunkiem Matki Bożej, oraz słowami: „Kto odmówi Zdrowaś Maryjo za Jacka Rozenka, który jest ciężko chory? Prosimy o szturm modlitewny”.

JACEK ROZENEK
Zdjęcie z archiwum prywatnego Romualda Rzeszutka, za: Fb/Wydawnictwo Ojców Franciszkanów Niepokalanów

Jacek Rozenek, za którego się modliliśmy, zdrowieje!

Na prośbę zakonników internauci zareagowali natychmiast i z wielkim sercem.  „Maryjo, przytul, zanieś moją modlitwę do Twojego Syna za Pana Jacka, pokornie Cię o to proszę”, „Jezu, Ty się tym zajmij”, „Matko Nieustającej Pomocy, miej go w opiece” – to tylko kilka z komentarzy, które w krótkim czasie pojawiły się pod postem.

Tydzień później, 5 czerwca, ojcowie zamieścili kolejny wpis z prośbą o modlitwę oraz filmik, na którym franciszkanin – o. Andrzej Iwanicki, udziela aktorowi błogosławieństwa.

Jacek Rozenek, w intencji którego prosiliśmy Was pokornie o modlitwę, zdrowieje! Dziś o. Andrzej Iwanicki pobłogosławił mu w szpitalu. Ten, który jeszcze nie tak dawno leżał bezwładnie, przyjął Cudowny Medalik, błogosławieństwo i przeżegnał się. Bogu niech będą dzięki! Módlcie się prosimy za niego – czytamy na profilu Wydawnictwa Ojców Franciszkanów.

Odpowiednia rehabilitacja i szczera modlitwa wielu ludzi, w tym fanów aktora, przynoszą piękne rezultaty. Na początku czerwca na facebookowym profilu aktora pojawił się nagrany przez Adriannę Biedrzyńską, również aktorkę, a prywatnie znajomą Rozenka, filmik, w którym aktor, wciąż jeszcze osłabiony, ale z uśmiechem na twarzy i scenariuszem w rękach, dziękuje za wsparcie i informuje, że… pracuje nad kolejnym odcinkiem „Barw szczęścia” 🙂

Życzymy szybkiego powrotu do zdrowia i dołączamy do modlitwy w jego intencji.


KRYSTIAN WIECZOREK

Czytaj także:
Jak Krystian Wieczorek szykuje się na spotkanie z Bogiem?


KIRK CAMERON i CHELSEA NOBLE

Czytaj także:
Znany i lubiany aktor jest pro-life z jednego powodu…


POLSKIE GWIAZDY, KTÓRE WIERZĄ W BOGA

Czytaj także:
15 polskich gwiazd, które nie wstydzą się wiary w Boga

Tags:
aktormodlitwa
Top 10
Zobacz więcej
Newsletter
Aleteia codziennie w Twojej skrzynce e-mail