Aleteia logoAleteia logoAleteia
niedziela 25/02/2024 |
Aleteia logo
Kultura
separateurCreated with Sketch.

Cztery powody, by przeczytać „Tajemnice egzorcysty” ks. Amortha

GABRIELE AMORTH

Vandeville Eric/ABACA/EAST NEWS

Edyta Hartman - 25.09.18

Ks. Gabriele Amorth to człowiek z krwi i kości. Wielki pod względem intelektu, serca i czynów, ale i kawalarz i żartowniś, umiejący rozładować nawet najtrudniejszą sytuację. Takim go widzimy w najnowszej książce.

Książek przybliżających osobę najsłynniejszego egzorcysty świata ks. Gabriele Amortha i jego działalność na polskim rynku księgarskim jest sporo. Tymczasem tę tematykę, zresztą nie po raz pierwszy, podejmuje również nowa pozycja Edycji Świętego Pawła, zatytułowana „Tajemnice egzorcysty”. Dlaczego jednak na tle innych ta pozycja jest nietuzinkowa, nieszablonowa i wyróżniająca się? Powodów jest co najmniej kilka.

Cztery powody, by przeczytać „Tajemnice egzorcysty” Amortha

Bezcenna wiedza, nie tylko o egzorcyzmach

Z lektury „Tajemnic egzorcysty” płynie konkretna nauka dla nas. Dzięki niej dowiemy się, jakie niebezpieczeństwo niosą za sobą satanizm, okultyzm, spirytyzm, magia, wróżbiarstwo czy New Age. Czy jak postępować, gdy mamy podejrzenie, że ktoś z naszych bliskich lub ktoś, kogo znamy, jest poddany działaniu złego ducha. A także, jak samemu bronić się przed pokusami i działaniem Szatana.

Ta wiedza, gdy Szatan coraz śmielej sobie poczyna w dzisiejszym świecie i może nas opętać w różny sposób, więcej – przekonał ludzi, iż nie istnieje, to jego największy szatański podstęp – jest bezcenna. Wszak nikt nie jest wolny od tego niebezpieczeństwa. Tę prawdę przypominają m.in. „Tajemnice egzorcysty”.

Nakładem Edycji Świętego Pawła ukazały się wcześniej inne, związane tematycznie pozycje, jak: „Maryja nadzieją mojego życia”, „Wyznania egzorcysty”, „Nowe wyznania egzorcysty”, „Egzorcyści i psychiatrzy”, „Nie daj się zwyciężyć złu!”, „Bóg jest piękniejszy od diabła”, „Spotkałem Szatana”, „Odejdź ode mnie, Szatanie!”, „Wspomnienia egzorcysty” oraz „Silniejsi od zła”.

*Ks. Gabriele Amorth, Elisabetta Fezzi, „Tajemnice egzorcysty”, Edycja Świętego Pawła, Częstochowa 2018

GABRIELE AMORTHCzytaj także:
Dlaczego egzorcyści pytają demony o imię?
Czytaj także:
Diabeł wyznał ojcu Amorthowi, że boi się Matki Bożej i różańca


GABRIEL AMORTH

Czytaj także:
Prawdziwy egzorcyzm odprawiony przez o. Amortha na ekranie kinowym

Tags:
egzorcyzmksiążka
Top 10
Zobacz więcej
Newsletter
Aleteia codziennie w Twojej skrzynce e-mail