Aleteia logoAleteia logoAleteia
wtorek 25/06/2024 |
Aleteia logo
Kultura
separateurCreated with Sketch.

Ostatnia piosenka Whitney Houston była krzykiem do Boga

WHITNEY HOUSTON

Whitney Houston | YouTube

J-P Mauro - 13.10.17

„I Look to You” z ostatniego albumu artystki jest wyznaniem: „.Jeśli nie miałabym wiary, nie byłabym tak silna”.

I Look to You to tytuł piosenki z siódmego, ostatniego albumu Whitney Houston wydanego w 2009 roku. Tekst mówi o odnalezieniu pocieszenia w wyższej sile, kiedy samemu opadło się już z sił. Piosenka była wyrazem zmagań i problemów, jakim Whitney musiała stawić czoła w rozpadającym się małżeństwie i tocząc walkę z uzależnieniem, które ostatecznie przyczyniło się do jej śmierci w 2012 roku.

Gdy straciłam całą swoją siłę
Odnajduję ją w Tobie.
Spoglądam na Ciebie.
A kiedy melodia ucichnie
W Tobie będę słyszeć pieśń
Spoglądam na Ciebie.

Piosenka została napisana przez R. Kelly, który wykonał ją podczas pogrzebu Houston. Kelly nagrywał także drugi głos w utworze I Look to You w wydanym po śmierci piosenkarki albumie I Will Always Love You – The Best of Whitney Houston. W nagraniu wykorzystano ścieżkę dźwiękową z głosem Houston nagranym podczas sesji studyjnej w 2008 roku.

Houston wyznała, dlaczego tytuł piosenki trafił na okładkę albumu:

Ta piosenka mówi wszystko, co chciałam wyrazić przez ostatnie kilka lat. Są czasami takie okresy w życiu, kiedy musimy przejść przez różne sytuacje – niektóre z nich nie są dobre. Trzeba wtedy sięgnąć po siłę z góry, zajrzeć w głąb siebie, spędzać czas z samym sobą, aby dokonać pewnych poprawek, które wykraczają poza Twoje własne zrozumienie i prowadzą do „wyższego” zrozumienia, dla mnie ta piosenka właśnie to wszystko opisuje. Jeśli nie miałabym wiary, nie byłabym tak silna.


MICHAEL JACKSON

Czytaj także:
Jeden z największych hitów Michaela Jacksona mówi, że każda zmiana zaczyna się od nas

Top 10
Zobacz więcej
Newsletter
Aleteia codziennie w Twojej skrzynce e-mail