Aleteia logoAleteia logoAleteia
poniedziałek 24/06/2024 |
Aleteia logo
Dobre historie
separateurCreated with Sketch.

Posłuchaj tej drużyny piłkarskiej śpiewającej „Ave Maria” po łacinie

St. Joseph Academy High School football team, gathered on the field at dusk after a game.

sja_crusader_football | Instagram

Cerith Gardiner - 15.10.23

Uczniowie-sportowcy z Liceum St. Joseph Academy w Kalifornii spotykają się na koniec każdego meczu, aby wyśpiewywać cześć Matki Bożej.

Drużyna piłkarska w St. Joseph Academy High School w San Marcos w Kalifornii ma niezwykłą i bardzo inspirującą tradycję. Na koniec gry gracze spotykają się, śpiewając piosenkę. Grupa młodych sportowców klęka i śpiewa „Ave Maria” po łacinie, okazując w ten sposób szacunek Matce Najświętszej.

Jak poinformował Sports Leader USA w swoim poście na temat zespołu na YouTube, pomysł zrodził się po tym, jak drużyna piłkarska zorganizowała swoją pierwszą ceremonię. Gracz o imieniu Paolo zasugerował dyrektorowi sportowemu i zastępcy trenera piłki nożnej, Johnowi Murrayowi, że świetnym pomysłem byłoby, gdyby członkowie zespołu uhonorowali Maryję w pełnym szacunku śpiewie po meczu.

Dzięki wsparciu Murraya Paolo porozmawiał z kapitanami o swoim pomyśle, a oni z radością podjęli ten pomysł.

Cnota = siła

Nic dziwnego, że młodzi sportowcy tak gorliwie opowiadają się za swoją wiarą. Jak podaje strona internetowa grupy, drużyna piłkarska nawiązała współpracę z katolickim programem Cnota = Siła, którego celem jest „zaangażowanie serc i umysłów uczniów”, aby „uczyli się cnót, kochali naszego Pana i żyli wiarą”.

Jeśli poświęcisz kilka minut na wysłuchanie zespołu, zobaczysz, jak melodyjni młodzi dorośli śpiewają po łacinie, oddając cześć Maryi. Miejmy nadzieję, że będzie potężnym orędownikiem, gdy wyjdą na boisko przeciwko swoim przeciwnikom!

Tags:
sportwiara
Top 10
Zobacz więcej
Newsletter
Aleteia codziennie w Twojej skrzynce e-mail