Aleteia logoAleteia logoAleteia
niedziela 14/07/2024 |
Aleteia logo
Dobre historie
separateurCreated with Sketch.

6-latka pomaga bezdomnemu i podbija internet dobrym sercem!

Dziewczynka pomaga bezdomnemu

fot. Kenyatta Lewis | GoFundMe

Anna Gębalska-Berekets - 02.10.23

Jak na małą dziewczynkę, Janiyah Lewis ma naprawdę wielkie serce. Wychodząc ze sklepu w Norfolk w stanie Wirginia ze swoją mamą, Kenyattą, zauważyła płaczącego bezdomnego mężczyznę, który stracił wszystko, co najcenniejsze. Dziewczynka postanowiła mu pomóc.

Spotkanie z bezdomnym mężczyzną

Kenyatta Lewis z Norfolk w Wirginii (USA) poszła ze swoją córką do sklepu. To, co zrobiło jej dziecko, doprowadziło ją do łez. Kobieta podzieliła się wzruszającą historią na Facebooku. „Byłam z córką na zakupach. Gdy wyszłyśmy ze sklepu, moja 6-latka zapytała mnie, czy widzę siedzącego na ziemi mężczyznę, który płacze. Odpowiedziałam, że widzę i być może jest po prostu smutny. Na co moje dziecko odpowiedziało: „Dziś jest bardzo gorąco i może chce mu się pić?” – relacjonowała Kenyatta w mediach społecznościowych. Dziewczynka cofnęła się w stronę mężczyzny i powiedziała mu „dzień dobry”. „Nie cieszy się Pan, że jest ciepło i nie pada? Dlaczego siedzi Pan na podłodze? Przecież tu jest brudno!” – zapytała mała Janiyah Lewis.

Mężczyzna odpowiedział, że nie ma domu, ale wszystko jest z nim w porządku. Ocierał łzy spływające po policzkach. „Moja córka jednak mu nie uwierzyła i ze smutną miną powiedziała: „A więc jest Pan bezdomny i nie ma Pan jedzenia, bo nie ma Pan lodówki” – opisała całą sytuację Kenyatta. Sześcioletnia Janiyah chwyciła więc za swoją małą torebkę i wyciągnęła z niej pieniądze, które ofiarowała bezdomnemu. Powiedziała: „Proszę iść coś zjeść. To mnie naprawdę uszczęśliwi”.

Na twarzy potrzebującego pojawił się uśmiech. Podeszła do niego jeszcze grupka osób, która przekazała mu pieniądze. „Zaczęłam z nim rozmawiać i dowiedziałam się, że jego przyczepa spaliła się. Stracił wszystko, co najcenniejsze. Najgorsze jednak było to, że w środku spała jego żona, która nie zdążyła się wydostać i zginęła na miejscu” – tłumaczy Kenyatta. „Kiedy odpowiedział, że nie ma domu, ale wszystko będzie dobrze, fala smutku zalała Janiyah, gdy zapytała, czy to oznacza, że jest bezdomny” – opowiada Lewis.

Ważne jest poświęcenie czasu na pomoc innym    

Mama sześcioletniej dziewczynki mówi, że jej córka zawsze miała słabość do ludzi bezdomnych i biednych. „Kiedy stoimy samochodem na czerwonym świetle i widzimy kogoś proszącego o pieniądze obok nas, każe mi opuścić okno, aby dać mu pieniądze” – podkreśla Kenyatta. Lewis przyznaje, że była wzruszona historią bezdomnego mężczyzny, którego spotkały przed sklepem. „

Bolało mnie bardziej to, że sama nie zauważyłam cierpiącego człowieka, a musiała pokazać mi go moja 6-letnia córka. Dzieci nie mają żadnych uprzedzeń i nie oceniają. Odbierają świat takim, jaki jest. To daje nadzieję, że świat dzięki nim stanie się lepszy” – tłumaczy Kenyatta.

Sześcioletnia dziewczynka podbija internet dobrym sercem

Spotkanie zainspirowało Janiyah do chęci pomocy większej liczbie bezdomnych. Dziewczynka i jej mama rozpoczęły kampanię na stronie „GoFundMe”, aby w ten sposób zebrać pieniądze na żywność i odzież, które zaplanowały rozdawać potrzebującym, mieszkającym w ich mieście.

Historia opisana w mediach społecznościowych przez Lewis wywołała poruszenie wśród użytkowników mediów społecznościowych. „Niech Bóg błogosławi jej serce i niech Bóg błogosławi tego człowieka” – napisał jeden z komentujących. „Tak smutno, ale jednak taka szczęśliwa chwila”; „Uwielbiam to! Ta mama wychowuje córkę na wrażliwego człowieka, a takich potrzebujemy coraz więcej!”; „Taka postawa daje światu więcej nadziei” – pisali inni internauci.

Źródła: today.com; understandingcompassion.com; huffpost.com; planetapl.life; Kenyatta Lewis/Facebook.

Tags:
bezdomnidziecipomoc
Top 10
Zobacz więcej
Newsletter
Aleteia codziennie w Twojej skrzynce e-mail