Aleteia logoAleteia logoAleteia
poniedziałek 20/05/2024 |
Aleteia logo
Kościół
separateurCreated with Sketch.

Papież dzwoni do babci swojego pracownika: „Ta praca jest szalona”

Pope Francis during his weekly general audience in St. Peter's square

Antoine Mekary | ALETEIA

Isabella H. de Carvalho - 28.09.23

Po kilkukrotnym zapytaniu o stan zdrowia, papież Franciszek poprosił o rozmowę z babcią księdza, który organizuje jego podróże.

2 września 2023 roku Sosamma Antony, 95-letnia kobieta mieszkająca w południowoindyjskim stanie Kerala, otrzymała niespodziewany telefon. Jej wnuk, ks. George Jacob Koovakad, zadzwonił wraz ze specjalnym gościem: papieżem Franciszkiem! 

Ks. Koovakad organizuje podróże papieża Franciszka od 2021 roku. „Times of India”, który jako pierwszy podzielił się tą historią, wyjaśnił, że w lipcu 2022 r., kiedy papież podróżował po Kanadzie, ks. Koovakad podzielił się obawami o swoją babcię, która zachorowała na COVID-19. Papież powiedział, że będzie się za nią modlił, a następnie często pytał ks. Koovakada o jej zdrowie podczas kolejnych podróży. 

Papież, który zawsze okazywał troskę o osoby starsze, poprosił o bezpośrednią rozmowę z kobietą podczas swojej podróży do Mongolii na początku września. Tak więc o 12:45, gdy papież przebywał w Ułan Bator, syn Sosammy Antony, ks. Thomas Kallukalam z Kościoła syromalabarskiego, odebrał telefon i połączył ją z papieżem. Około 4-minutowe nagranie rozmowy pokazuje papieża i członków rodziny ks. Koovakada rozmawiających w języku angielskim, włoskim i malajalam. Pozdrowili się nawzajem, wymienili intencje modlitewne, a papież pochwalił babcię za to, jak wychowała swojego wnuka!

Kiedy papież usłyszał, że kobieta modli się za niego, można usłyszeć, jak żartuje: „Potrzebuję, potrzebuję [tego] … ta praca jest szalona!”.

„Po rozmowie moja matka powtarzała, jak wielkim błogosławieństwem była rozmowa z papieżem” – powiedział ks. Kallukalam w wywiadzie dla „The Times of India”.

Papież Franciszek znany jest z docierania do ludzi i dzwonienia do nich, gdy się tego nie spodziewają. Na przykład zadzwonił do księdza, który organizował „chrześcijańskie rave’y”, do matki, która straciła syna podczas Światowych Dni Młodzieży i do biskupa, którego diecezja została mocno dotknięta COVID-19 na początku pandemii.

Tags:
papież Franciszekzdrowie
Top 10
Zobacz więcej
Newsletter
Aleteia codziennie w Twojej skrzynce e-mail