Aleteia logoAleteia logoAleteia
poniedziałek 24/06/2024 |
Aleteia logo
Dobre historie
separateurCreated with Sketch.

Siostry – staruszki widzą się po raz ostatni w życiu. Wideo, które chwyta za serce!

Portrait of two elderly sisters

Strannik_fox | Shutterstock

Cerith Gardiner - 26.09.23

Sięgnijcie po chusteczki: zdeterminowana 94-letnia Barbara przemierzyła kilka tysięcy kilometrów, by prawdopodobnie po raz ostatni w życiu spotkać się ze swoją kilka lat młodszą siostrą.

Ten film opublikowany niedawno na TikToku poruszy twoje serce i sprawi, że zapragniesz jak najszybciej skontaktować się z twoimi bliskimi.

Nagranie bije rekordy popularności: odtworzono je już ponad 13 mln razy! Krótki materiał przedstawia parę staruszek – sióstr, które prawdopodobnie ostatni raz w życiu rozmawiają ze sobą osobiście.

Zobaczyć się z siostrą

Barbara z New Hampshire (pn.-wsch. USA) na początku września obchodziła swoje 94. urodziny. Jej największym pragnieniem było złożyć ostatnią wizytę u siostry, 89-letniej Shirley, która mieszka w Nevadzie. „Ciągle powtarzała: «Jeśli dożyję następnych urodzin, chcę po raz ostatni spotkać się z siostrą»” – opowiadała w Good Morning America jej wnuczka Stephanie Shively.

Na szczęście Barbara, która mieszka w ośrodku opieki, cieszy się dobrym zdrowiem. Mając u boku wnuczkę, mogła polecieć do Nevady na sześciodniową wizytę. Pokonała odległość ponad 3,5 tys. kilometrów!

@stephanieatkinson

#goodbye#sistersforever#notgoodbye I took my 94 year okd geandma to see her 90 year okd sister across country. This will be their last visit.

♬ original sound –

Ważna lekcja

Siostry, które przez całe życie utrzymywały bliskie relacje, nie widziały się od 2020 roku. Miały więc sporo do nadrobienia! Gdy wizyta dobiegała końca, Shively nagrała to, co mówiły do siebie, aby móc pokazać to własnym córkom i udzielić im ważnej lekcji:

„Mam trzy starsze córki i pomyślałam: wiesz, chcę, żeby zobaczyły, że chociaż możesz czuć się młodo w wieku 27 lat, to siostrzeństwo może trwać aż do 90. roku życia, a tak można się czuć nawet w jeszcze starszym wieku”.

Chociaż nie sposób było uciec od myśli, że słowa pożegnania padają z ust sióstr po raz ostatni, Barbara i Shirley były pełne nadziei. „Jeśli nie zobaczymy się już na tej ziemi, zobaczymy się w niebie” – zadeklarowała Shirley, której 90. urodziny przypadają w grudniu.

„No pewnie!” – odpowiedziała zapłakana Barbara. Jej siostra dodała pocieszająco: „Nie żegnaj się, dopóki się ponownie nie spotkamy, to wszystko”.

Dzieląc się tymi intymnymi chwilami z relacji między siostrami, Stephanie Shively chce nam przypomnieć, jak ważne jest pielęgnowanie więzi z bliskimi, a możliwość pożegnania się z nimi jest przywilejem.

Tags:
osoby starszerodzeństwostarośćUSAWideo
Top 10
Zobacz więcej
Newsletter
Aleteia codziennie w Twojej skrzynce e-mail