Aleteia logoAleteia logoAleteia
środa 22/05/2024 |
Aleteia logo
Dobre historie
separateurCreated with Sketch.

Czy brak rąk i nóg to przeszkoda? Nie dla tego chłopca!

Camden Greene

@katiewhiddon | Instagram

Anna Gębalska-Berekets - 23.09.23

Camden urodził się bez rąk i nóg. Jego rodzice byli pełni obaw o przyszłość synka. Pomimo trudności, jest dziś pełnym życia, odważnym i inspirującym dzieckiem. Nic nie jest w stanie go powstrzymać!

„Myślałam, że będzie tylko warzywem”

Kiedy Katie Whiddon-Greene była w 18. tygodniu ciąży, przeszła badanie USG, które na zawsze zmieniło jej życie. Okazało się, że jej synek nie ma rąk i nóg.

„Z chwilą, gdy po raz pierwszy się o tym dowiedziałam, pomyślałam, że moje dziecko będzie tylko warzywem. Nie wiedziałam, czego się spodziewać” – wspominała ten dramatyczny moment w rozmowie z „People”. Katie miała wówczas tylko 18 lat i zastanawiała się, czy będzie dla swojego synka wystarczająco dobrą mamą.

Kobieta obawiała się, że chłopiec będzie miał trudności z wykonywaniem najprostszych codziennych czynności. Początkowo zdecydowała się nawet na aborcję, ale w ostatniej chwili z tego zrezygnowała. „Zamiast podejmować decyzję, której nie byłam pewna, krzyczałam i wyłam do Boga. Zdecydowałam się Mu zaufać i poddać Jego woli. Taki pokój, który miałam w sercu po wyborze życia dla mojego dziecka, jest pokojem, który może dać tylko sam Bóg” – opisuje Katie.

Camden urodził się z fokomelią (wadą rozwojową kończyn polegającą na niedorozwoju albo braku kości długich) oraz z amelią (wadą objawiającą się całkowitym brakiem kończyn). Dziś ma prawie 10 lat i jest inspirującym i odważnym chłopcem. Potrafi pokonać przeszkody, które stawia przed nim życie. Jego mama udostępnia w mediach społecznościowych najważniejsze momenty z ich rodzinnej codzienności.

„Kiedy miał około dwóch miesięcy, leżał ze mną w łóżku. Kątem oka widziałam, że bawi się zabawkami. Płakałam, cieszyłam się, że mimo swojego stanu będzie mógł żyć pełnią życia” – mówi Widdon.

View this post on Instagram

A post shared by Katie Whiddon-Greene (@katiewhiddon)

Camden podbija serca

Z pierwszego spaceru Camdena zachowało się nagranie, które szybko stało się popularne w sieci. Widać na nim, jak jego tata zachęca syna do chodzenia. Chłopiec udowadnia, że może osiągnąć wszystko, czego zapragnie. Dla wielu jest przykładem tego, że nigdy, w żadnych okolicznościach, nie warto się poddawać.

Katie jest przekonana, że jej syn ma ważne zadanie do wykonania. „Nazwijcie to intuicją matki, ale czuję, że on będzie jednym z tych wspaniałych mówców motywacyjnych. Więc kiedy będzie gotowy do mówienia, podbije serca ludzi, którzy będą chcieli go słuchać!” – opowiada Whiddon-Greene.

Kobieta opublikowała także w mediach społecznościowych nagranie, na którym widać, jak dziecko je obiad widelcem mimo, że nie ma przednich części rąk. „Mam najwspanialszego syna na świecie” – komentuje mama Camdena.

„Dzieci są częścią wspaniałego planu Boga”

Katie aktywnie wspiera swojego syna. „Camden w końcu nauczył się spacerować! Płakałam jak dziecko! Z niecierpliwością czekałam na tę chwilę przez ostatnie 4 lata i to się wreszcie wydarzyło! Jestem TAK dumna z Camdena i czuję niesamowitą dumę i błogosławieństwo, że jestem jego mamą” – napisała na swoim profilu na Instagramie Katie.

Nagrania z udziałem chłopca robią w internecie prawdziwą furorę. Mały wojownik pokazuje, że życiem można się cieszyć w każdym wymiarze. Jakiś czas temu mama Camdena nagrała chłopca, jak ten włożył do ust swojego brata, Franklina, smoczka, sprawiając tym samym, że niemowlę przestało płakać.

„Pewnie mogę policzyć na palcach jednej ręki te wszystkie osoby, które były szczerze podekscytowane tym, że spodziewam się kolejnego dziecka. Po prostu wielu ludzi nie dostrzega prawdziwego daru, jakim są dzieci, bez względu na to, które to już przychodzi do jednej rodziny. Wszystkie są częścią wspaniałego planu Boga!” – zaznaczyła w jednym z postów na Facebooku Katie Whiddon-Greene. Razem z mężem Colem doczekali się już siódemki pociech.

Źródła: polishexpress.co.uk; pl.newsner.com; fakt.pl; Katie Whiddon-Greene/Facebook.

Tags:
dzieciniepełnosprawnośćpro-liferodzina
Top 10
Zobacz więcej
Newsletter
Aleteia codziennie w Twojej skrzynce e-mail