Aleteia logoAleteia logoAleteia
niedziela 14/07/2024 |
Aleteia logo
Aktualności
separateurCreated with Sketch.

Meksyk: 38 dzieci z oddziału onkologicznego przyjęło bierzmowanie

cancer, enfants, maladie, Mexique

Diocèse de Querétaro

Redakcja - 12.09.23

Grupa młodych pacjentów Dziecięcego Szpitala Onkologicznego w Querétaro w Meksyku przyjęła sakrament bierzmowania z rąk miejscowego biskupa.

W piątek 25 sierpnia biskup Fidencio Lopez Plaza z Queretaro w Meksyku udzielił sakramentu bierzmowania 38 dzieciom chorym na raka. Biskup odwiedził dziecięcy szpital onkologiczny w Queretaro i został powitany przez personel szpitala oraz rodziny chorych dzieci, które od kilku miesięcy uczęszczały na zajęcia katechetyczne.

Po przybyciu na miejsce ucałował krucyfiks i podniósł otwartą Biblię. „Kiedy przychodzę z wizytą duszpasterską i pokazuję wam otwartą Biblię świętą, widzicie spisane Słowo Boże” – powiedział – „Ale ja widzę was, Słowo Boże, które stało się ciałem”. Później zapraszał ich, aby „w dalszym ciągu pokazywali obecność Boga pośród trudności, jakich doświadczają pacjenci i ich rodziny”.

Niektóre z dzieci musiały przyjąć sakrament na oddziale intensywnej terapii, ponieważ ich stan zdrowia był szczególnie niepewny – podaje Aciprensa.

Podczas ceremonii biskup Fidencio Lopez powierzył ich Duchowi Świętemu, aby prowadził ich do Ojca. „Kiedy zostajemy namaszczeni, pamiętamy, że należymy do Chrystusa” – powiedział. „Otrzymujecie namaszczenie na czołach i dłoniach, aby Duch Święty, który jest palcem Boga, językiem miłości prowadził was drogą prowadzącą do Boga”.

Wysoka śmiertelność

W 2015 r. rząd Meksyku oszacował, że odnotowano od 5 000 do 6 000 nowych przypadków raka u dzieci i młodzieży w wieku poniżej 18 lat. Tylko 51% z nich przeżywa. W Meksyku co cztery godziny na raka umiera dziecko, co sprawia, że nowotwór jest główną przyczyną zgonów dzieci w wieku od 5 do 14 lat. Dziecięcy Szpital Onkologiczny w Querétaro jest jednym z niewielu szpitali oferujących specjalistyczną opiekę onkologiczną.

Tags:
BierzmowaniebiskupchorobadzieciMeksykszpital
Top 10
Zobacz więcej
Newsletter
Aleteia codziennie w Twojej skrzynce e-mail