Aleteia logoAleteia logoAleteia
poniedziałek 20/05/2024 |
Aleteia logo
Aktualności
separateurCreated with Sketch.

Rozmowy przy ognisku, nietuzinkowe zakonnice i wizyty na plebanii. Niezwykła propozycja telewizyjna

Zrujnowani odbudowani

Zrujnowani Odbudowani TVP | Facebook

Redakcja - 31.08.23

Znudzony serialami i teleturniejami? Telewizja Polska ma ciekawą, katolicką propozycję!

„Zrujnowani odbudowani” – od mężczyzn dla mężczyzn

Magazyn religijny „Zrujnowani odbudowani” będzie prezentować świadectwa mężczyzn, którzy przeszli przez różne kryzysy obronną ręką i doświadczyli przemiany. Opowiedzą o tym, jak Bóg odmienił i odbudował ich życie. 

Rozmowy będą nagrywane w ciekawej scenerii: przy ognisku rozpalonym w ruinach starego kościoła. 

To porywający, pełen emocji program, który zabiera widzów w podróż do serc mężczyzn, którzy stanęli na skraju przepaści. To opowieści o upadku, bólu, ale przede wszystkim o nadziei i niezłomnej woli przetrwania. W każdym odcinku poznajemy historię innego człowieka, który, mimo że był na dnie, odnalazł siłę, by wstać i zmierzyć się z demonami swojej przeszłości. Wszyscy bohaterowie mają jedną wspólną historię, w trudnych chwilach znaleźli wsparcie w wierze i Bożej miłości – mówi Karol Gnat, gospodarz programu.

W pierwszym, pilotażowym odcinku, który został wyemitowany 27 sierpnia, pojawił się Jonathan Roumie, serialowy Jezus z „The Chosen”. W kolejnych odcinkach pojawią się takie osoby, jak: Patryk Lempke – były pilot rajdowy, Roman Zięba, który przeszedł na piechotę Amerykę modląc się na różańcu, czy Grzegorz Kleszcz – trzykrotny olimpijczyk w podnoszeniu ciężarów.

Historie bohaterów będą przeplatane reportażami z działania różnych męskich wspólnot. 

Program będzie emitowany w soboty o 11:55 na TVP2.

View this post on Instagram

A post shared by Monika Woźniak (@_monika__wozniak_)

„Welon, fura i brawura” – ewangelizacja na wszelkie sposoby

„Welon, fura i brawura” to specyficzne reality-show, którego bohaterkami są trzy nietuzinkowe siostry zakonne: Teresa Pawlak, Anna Bałchan oraz Karina Pawłowska. Siostry korzystają z dość nietypowych metod głoszenia Ewangelii. Program pokaże, jak wyruszają na różne religijne wydarzenia w Polsce: koncert „Jednego Serca Jednego Ducha” czy „Przystanek Jezus”. Siostry znają cel podróży, ale nie wiedzą, z kim i jak pojadą.

Ich kierowcami mają być nieznane im osoby: raper, radiowiec, strażak, biznesmen, którzy w trakcie podróży podzielą się swoimi doświadczeniami.

Na siostry czekają wozy strażackie, dorożki, a nawet laweta!

Pierwszy odcinek 17 września o 11:30 na TVP1.

„Na plebanii” – czyli jak żyją księża

Od października na antenie TVP 3 zadebiutuje nowy program „Na plebanii”. W czasie jego emisji widzowie będą mogli „podglądnąć” życie na plebanii i wokół niej w trzech polskich parafiach.

Pisaliśmy o tym tutaj.

Źródło: centruminformacji.tvp.pl

Tags:
ksiądzmężczyznazakonnica
Top 10
Zobacz więcej
Newsletter
Aleteia codziennie w Twojej skrzynce e-mail