Aleteia logoAleteia logoAleteia
piątek 29/09/2023 |
Aleteia logo
Dobre historie
separateurCreated with Sketch.

Rodzina prosiła o cud dla matki, ale Ojciec Pio najpierw zadziałał wobec syna i ojca

Święty ojciec Pio podczas Eucharystii

Leemage via AFP

Francisco Veneto - 27.08.23

Mąż był agnostykiem i bardzo starał się przekonać żonę, że to absurdalny przesąd – dopóki nie zalał się łzami z powodu kolejnego cudu, którego nikt się nie spodziewał.

W pracy „Ojciec Pio, nieznane cuda Najświętszego Stygmatu” autor José Maria Zavala relacjonuje, że pewnego razu pewna pani chora na raka błagała męża, aby zabrał ją do księdza, ponieważ ten może ją wyleczyć. Mąż jednak był agnostykiem i starał się przekonać żonę, że jest to absurdalny przesąd. Mimo to, mimo nalegań, ustąpił, ale przestrzegł: „Zabiorę cię do Ojca Pio, ale nie wejdę do kościoła. Czekam na zewnątrz”.

la suite aprés cette publicité

Następnie ona, jej mąż i synek przybyli do kościoła i zastali wiele osób pobożnie odmawiających różaniec. Podziwiając tę wielką wiarę wiernych, chora czekała na rozmowę z księdzem.

la suite aprés cette publicité

Wreszcie, gdy nadeszła jej kolej, rozmawiała z ojcem Pio i opowiedział mu o swoim życiu i chorobie. Wtedy ksiądz udzielił jej błogosławieństwa i zapytał, kim jest chłopiec. Gdy tylko odpowiedziała, że ​​to jej syn, ojciec Pio zawołał małego i zapytał go: „Idź do drzwi i powiedz ojcu, że go wołam”.

la suite aprés cette publicité

Kiedy chłopiec podszedł do drzwi kościoła i powiedział ojcu, że ojciec Pio go woła, mężczyzna zaczął kompulsywnie płakać. Wszedł do kościoła na kolanach i w ten sposób przeszedł na środek świątyni. Ktoś próbował mu pomóc i zapytał, co się dzieje, na co z twarzą wciąż zalaną łzami odpowiedział: „Ojciec Pio poprosił mojego syna, żeby mnie zawołał”.

la suite aprés cette publicité

Wierni spojrzeli po sobie i zapytali: „A co w tym dziwnego, że syn zawołał ojca?”

Mężczyzna oświadczył głęboko poruszony: „Mój syn był głuchy i niemy”.

Według katolickiego bloga Almas Castelos książka José Marii Zavali odnotowuje, że ojciec Pio wstawiał się u Boga, aby uzyskać uzdrowienie z raka dla jego żony, a także w decydujący sposób wpłynął na nawrócenie męża. I tak rodzina, która prosiła świętego kapłana o cudowne uzdrowienie matki, uzyskała dodatkowo nieoczekiwane cuda daru mowy i słuchu dla syna oraz wiary dla ojca.

la suite aprés cette publicité
Tags:
cudojciec Piorodzina
Wesprzyj Aleteię!

Jeśli czytasz ten artykuł, to właśnie dlatego, że tysiące takich jak Ty wsparło nas swoją modlitwą i ofiarą. Hojność naszych czytelników umożliwia stałe prowadzenie tego ewangelizacyjnego dzieła. Poniżej znajdziesz kilka ważnych danych:

  • 20 milionów czytelników korzysta z portalu Aleteia każdego miesiąca na całym świecie.
  • Aleteia ukazuje się w siedmiu językach: angielskim, francuskim, włoskim, hiszpańskim, portugalskim, polskim i słoweńskim.
  • Każdego miesiąca nasi czytelnicy odwiedzają ponad 50 milionów stron Aletei.
  • Prawie 4 miliony użytkowników śledzą nasze serwisy w social mediach.
  • W każdym miesiącu publikujemy średnio 2 450 artykułów oraz około 40 wideo.
  • Cała ta praca jest wykonywana przez 60 osób pracujących w pełnym wymiarze czasu na kilku kontynentach, a około 400 osób to nasi współpracownicy (autorzy, dziennikarze, tłumacze, fotografowie).

Jak zapewne się domyślacie, za tymi cyframi stoi ogromny wysiłek wielu ludzi. Potrzebujemy Twojego wsparcia, byśmy mogli kontynuować tę służbę w dziele ewangelizacji wobec każdego, niezależnie od tego, gdzie mieszka, kim jest i w jaki sposób jest w stanie nas wspomóc.

Wesprzyj nas nawet drobną kwotą kilku złotych - zajmie to tylko chwilę. Dziękujemy!

Top 10
Zobacz więcej
Newsletter
Aleteia codziennie w Twojej skrzynce e-mail