Aleteia logoAleteia logoAleteia
niedziela 21/07/2024 |
Aleteia logo
Aktualności
separateurCreated with Sketch.

Biblioteczki w kształcie serca dla najmłodszych pacjentów. Akcja Fundacji MARTEL

Biblioteczka w kształcie serca fundacja MARTEL

Fundacja MARTEL

Redakcja - 14.07.23

Fundacja MARTEL z Kalisza kocha książki i chce odbudować modę na czytanie, zwłaszcza wśród dzieci.

Biblioteczki w kształcie serca

Fundacja MARTEL swoją uwagę skupia zwłaszcza na pacjentach oddziałów pediatrycznych. W ramach akcji „Czytaj dziecku – pokaż świat” stara się zapewnić bezpłatny i nieograniczony dostęp do książek i kolorowanek dla najmłodszych ze szpitali. 

Drugim projektem są biblioteczki w kształcie serca. Trafiają one na oddziały pediatryczne wypełnione kolorowymi książkami dla dzieci z dobrym przekazem. Kształt biblioteczki symbolizuje właśnie to dobro, którym Fundacja chce dzielić się z najmłodszymi. 

Każdą biblioteczkę wieńczy korona Małego Księcia. Bohater książki Antoine Marie de Saint-Exupéry może być z pewnością wzorem dla pacjentów nie tylko w zmaganiu się z trudnościami, ale też w otwieraniu się na bogaty i pełen historii świat książek i opowieści.

Biblioteczka Fundacji MARTEL w Ostrzeszowie

Kilka dni temu taka biblioteczka pojawiła się w Szpitalu Powiatowym w Ostrzeszowie. Czerwone serca z koroną wypełnione wartościowymi książkami dla dzieci zostało umieszczone na oddziale dla dzieci.

Każdego miesiąca biblioteczka będzie uzupełniania nowymi książkami. Mali pacjenci mogą zabierać lektury ze sobą do domu. 

Wartościowe książki na pewno umilą czas pacjentom, pomogą oderwać się od smutku z powodu pobytu w szpitalu oraz zapewnią dobrą rozrywkę niekoniecznie przy ekranie telefonu.

Źródło: Facebook, fundacjamartel.pl

Tags:
dzieciksiążkaszpital
Top 10
Zobacz więcej
Newsletter
Aleteia codziennie w Twojej skrzynce e-mail