Aleteia logoAleteia logoAleteia
środa 12/06/2024 |
Aleteia logo
Dobre historie
separateurCreated with Sketch.

Wzruszający ślub na oddziale onkologii w Gliwicach. „Uzdrowienie trzeba zacząć od duszy”

Ślub w Narodowym Instytucie Onkologii w Gliwicach

fot. Katarzyna Łozińska | Narodowy Instytut Onkologii w Gliwicach | Facebook

Anna Gębalska-Berekets - 09.07.23

W Narodowym Instytucie Onkologii w Gliwicach doszło do wyjątkowego ślubu. Przebywająca na oddziale Dorota, oczekująca na operację, w świetlicy szpitalnej powiedziała sakramentalne „tak” swojemu ukochanemu Krzysztofowi.

Centrum Diagnostyki i Leczenia Chorób Piersi – to tu, w nietypowej szpitalnej scenerii odbył się ślub pani Doroty i pana Krzysztofa. Para zdecydowała się powiedzieć sobie sakramentalne „tak” w Narodowym Instytucje Onkologii w Gliwicach.

„Uzdrowienie trzeba zacząć od duszy”

Są razem od 21 lat, mają 7-letniego synka i uznali, że są już dojrzałą i świadomą parą. „W ich życiu ważny jest Bóg, a uzdrowienie trzeba zacząć od duszy i najwyższa pora na sakramentalne „tak” – czytamy w komunikacie śląskiej placówki medycznej.

Panią Dorotę czeka operacja, a zanim trafiła do Centrum Diagnostyki i Leczenia Chorób Piersi przeszła przez kilka ośrodków onkologicznych. Przedstawiciele szpitala przekazali w mediach społecznościowych, że kobieta dopiero w ich placówce poczuła się w pełni zaopiekowana i poczuła przestrzeń i wsparcie, by nie tylko podjąć leczenie w instytucie, ale również zawrzeć związek małżeński w tak nietypowym miejscu.

„Choroba onkologiczna prowadzi często do podjęcia ważnych życiowych decyzji, do zmian, przewartościowań, do realizacji tego, co było odkładane na później” – napisano w komunikacie Narodowego Instytutu Onkologii w Gliwicach.

Sakramentalne „tak” na oddziale szpitalnym

Ceremonia zaślubin odbyła się w szpitalnej świetlicy. W uroczystości uczestniczyli nie tylko przedstawiciele śląskiej placówki, ale również niewielkie grono rodziny i przyjaciół. Sakramentu małżeństwa udzielił kapelan NIO o. Bogdan Nieć. W dekorację świetlicy Centrum Diagnostyki i Leczenia Chorób Piersi (CDLP), w której odbyła się ceremonia, całym sercem zaangażowała się pielęgniarka koordynująca – p. Anna Tkocz. Ślubu udzielił kapelan NIO o. Bogdan Nieć. W uroczystości uczestniczyli m.in.: dr hab. n. med. Michał Jarząb – kierownik CDLP. Na sali pojawił się również organista, który grał młodej parze na skrzypcach.

„Niech te wszystkie dobre emocje i gorące uczucia, jakie towarzyszyły Młodej Parze w dniu zaślubin będą trwałe i niezmiennie żywe. Pani Doroto, Panie Krzysztofie – przyjmijcie życzenia zdrowia, miłości, wzajemnego szacunku i wielu, wielu szczęśliwych lat wspólnej drogi” – napisali w mediach społecznościowych pracownicy gliwickiego szpitala.

„Wszyscy się za was modlą”

Z gratulacjami dla nowożeńców pospieszyli także internauci, którzy nie kryli swojego wzruszenia.

„Gratulacje! Spokojnej, wspólnej drogi”; „Tam gdzie jest Bóg jest prawdziwa miłość. Zdrowia Dorota, siły do walki, miłości Krzyśka i Kostka i wszystkich, którzy za Was się modlą i trzymają kciuki. Pamiętaj, po każdej burzy zawsze wychodzi słońce”; „Pomyślności i wszystkiego dobrego! „O nic się już zbytnio nie troskajcie, ale w każdej sprawie Wasze prośby przedstawiajcie Bogu w modlitwie i błaganiu z dziękczynieniem! A pokój Boży, który przewyższa wszelki umysł, będzie strzegł Waszych serc i myśli w Chrystusie Jezusie”; „Wszystkiego najlepszego i dużo zdrowia i niech marzenia się spełniają”; „Dużo zdrowia i słodyczy niech państwa plany się zrealizują. Szybkiego powrotu do zdrowia” – to tylko niektóre z komentarzy.

Źródło: Narodowy Instytut Onkologii w Gliwicach/Facebook.

Tags:
rakślubwiara
Top 10
Zobacz więcej
Newsletter
Aleteia codziennie w Twojej skrzynce e-mail