Aleteia logoAleteia logoAleteia
niedziela 21/07/2024 |
Aleteia logo
Dobre historie
separateurCreated with Sketch.

Chciał zabrać dziewczynę na prawdziwą randkę… Postanowił więc na nią zapracować!

Nastolatek kosił trawniki za pieniądze, żeby zabrać dziewczynę na randkę

Ryan Cox | Facebook

Anna Gębalska-Berekets - 01.07.23

Koszenie trawy to czynność powszechna, może relaksować i dawać przyjemność. Może też być sposobem na zarobienie pieniędzy. Czternastoletni chłopiec postanowił, że będzie ciężko pracował, aby zaimponować dziewczynie, która mu się podoba i którą chciał zaprosić na kolację.

„Chciałbym zabrać moją dziewczynę jutro na kolację, a nie mam wystarczająco dużo pieniędzy” – powiedział czternastoletni chłopiec do swojego sąsiada. Nastolatek podjął decyzję, że będzie ciężko pracował, aby zaimponować wybrance swojego serca.

Chciał zabrać dziewczynę na randkę

Historia Cody’ego Mitschelina stała się popularna po tym, jak Ryan Cox opublikował zdjęcie młodego człowieka, wraz z poruszającą opowieścią o tym, dlaczego kosił trawnik.

„Ten 14-latek przyszedł do mnie z kosiarką i zapytał, czy może skosić mój trawnik za 5 dolarów. Cóż, ze względu na swój charakter, musiałem go zapytać, dlaczego chodzi po domach i pyta się, czy może skosić trawnik? Odpowiedział mi: «Chciałbym jutro zabrać dziewczynę na kolację i brakuje mi pieniędzy». Postanowiłem mu pomóc i pochodziłem po sąsiadach popytać, czy nie mają jakiejś pracy do wykonania. Chłopak wylał siódme poty tego dnia, ale zarobił wystarczająco dużo, aby nie tylko zabrać dziewczynę na kolację, ale i kupić jej kwiaty. Tak się cieszę, że taka postawa jeszcze istnieje. Mam nadzieję, że będzie żywa dla przyszłych pokoleń. Jestem pod wielkim wrażeniem rodziców, którzy wychowują tego chłopaka. Świetna robota!” – napisał Cox.

Ryan podkreślił, że dzięki takiemu podejściu młodego człowieka do życia jest spokojny o swoją przyszłość.

Cody i jego dziewczyna Audrey Fierro poszli w końcu na randkę do restauracji Safari Pizza w Oakdale w Kalifornii. Właściciele lokalu dowiedzieli się z mediów społecznościowych o tej historii i postanowili ufundować nastolatkom kolację. Tak sprawili, że ten wspólnie spędzony czas na długo pozostał w ich pamięci i był niezwykle romantyczny.

„Super zaradny chłopak”

Zdjęcie Cody’ego koszącego trawniki nie uszło uwadze internautów na całym świecie.

„Gratulacje dla tego chłopca za chęci do takiej pracy i pomocy”, „Godna do naśladowania postawa, zwłaszcza dla dzieciaków, które myślą, że im się wszystko należy bez wysiłku i pracy”, „Super zaradny chłopak”, „Zdrowe podejście do życia! Brawo młody i  brawo jego rodzice!”, „Myślę, że jest wiele takich osób, które nie wyciągają rąk, aby rodzice coś im dali, ale sami chwytają się pracy, żeby mieć na swoje potrzeby. Szacunek dla młodego człowieka”, „Wygląda na to, że to dziecko rozumie, że pieniądze mają wartość, gdy się na nie zapracuje i wtedy się je szanuje”, „Bardzo dobrze, że ten chłopak ma mądrych rodziców, którzy uczą go szacunku do pieniędzy. One nie rosną przecież na drzewie tylko trzeba  je ciężko zarobić”, „Gratuluję postawy, bo jest warta naśladowania” – to tylko niektóre z tysięcy komentarzy użytkowników Facebooka.

I chociaż zdjęcie czternastoletniego chłopca trafiło do wielu krajów, to dla niego sława w internecie nie była najważniejsza. Ważniejszy był rezultat jego starań – Cody zaimponował swojej dziewczynie i w ten sposób mógł pokazać, jak bardzo ją kocha.

Źródła: Ryan Cox/Facebook; mashable.com; fox26houston.com; huffpost.com.

Tags:
dobra historianastolatki
Top 10
Zobacz więcej
Newsletter
Aleteia codziennie w Twojej skrzynce e-mail