Aleteia logoAleteia logoAleteia
środa 12/06/2024 |
Aleteia logo
Dobre historie
separateurCreated with Sketch.

Ks. Martin Golob i prezenter radiowy prowadzą akcję, która rozgrzewa serca

martin golob miha dezelak

Siniša Kanižaj | Druzina.si

Lojze Grčman - 13.06.23

Charytatywna grupa rowerowa pod przewodnictwem Mihy Deželaka – słoweńskiego prezentera radiowego, zatrzymała się między innymi u ks. Martina Goloba.

Miha Deželak, słoweński prezenter radiowy, już dziewiąty rok jest bohaterem głośnej kampanii charytatywnej. Razem z zespołem podróżuje po Słowenii przerobionym, czterokołowym rowerem, aby zbierać pieniądze dla dzieci, których nie stać na wakacje.

W akcji już kilkukrotnie brał udział ks. Martin Golob*. Nie zabrakło go i w tym roku. Tym razem do realizacji szczytnego celu przyłączyło się również wydawnictwo Družina (Rodzina), przekazując 4 tys. euro – część wpływów ze sprzedaży książki „Na spletni prižnici” („Z internetowej ambony”). Jest to już dziewiąta darowizna w tej wysokości w ciągu sześciu miesięcy, które minęły od jej publikacji. Od każdego sprzedanego egzemplarza po dwa euro trafia do potrzebujących.

Rowerem na pomoc potrzebującym

W tym roku po raz pierwszy zespół Radia 1 zatrzymał się w parafii ks. Martina, gdzie przemoczonego i zmęczonego, ale uśmiechniętego i wzruszonego Mihę (kościół w Grosuplju jest, co ciekawe, poświęcony jego patronowi) powitali liczni okoliczni sympatycy kampanii. Specjalnie dla Mihy zaśpiewał chór kościelny.

Po kilku przemówieniach i podziękowaniach, charytatywna grupa rowerowa ruszyła dalej. Deželak żartował, że to normalne, że towarzyszy mu deszcz, bo to część jego nazwiska (dež w jęz. słow. oznacza deszcz – przyp. tłum). Jak to jest już w zwyczaju, w pokonywaniu kilku kolejnych kilometrów towarzyszył mu właśnie ks. Martin.

Zobacz zdjęcia ze spotkania w parafii w Grosuplju:

*Ks. Martin Golob – proboszcz w Grosuplju, jest jedną z najbardziej rozpoznawalnych twarzy słoweńskiego Kościoła, aktywną w mediach społecznościowych i telewizji. Jego przemyślenia i interpretacje z okresu pandemii zostały opublikowane w książce „Na spletni prižnici” („Z internetowej ambony”).

Tags:
pomoc charytatywnasport
Top 10
Zobacz więcej
Newsletter
Aleteia codziennie w Twojej skrzynce e-mail