Aleteia logoAleteia logoAleteia
czwartek 18/07/2024 |
Aleteia logo
Kościół
separateurCreated with Sketch.

Papież trafił do szpitala i przejdzie operację

Pope Francis during his weekly general audience June 07 2023

Antoine Mekary | ALETEIA

Katolicka Agencja Informacyjna - 07.06.23

Dziś po zakończeniu audiencji ogólnej papież Franciszek trafił do kliniki Gemelli, gdzie przejdzie operację ze względu na ryzyko niedrożności jelit – poinformował rzecznik Watykanu, Matteo Bruni.

Papież Franciszek przejdzie operację

Ojciec Święty – potwierdził dyrektor Biura Prasowego Stolicy Apostolskiej – po zakończeniu audiencji generalnej, udał się do Szpitala Uniwersyteckiego Gemelli, gdzie wczesnym popołudniem przejdzie laparotomię i operację plastyczną ściany brzucha z protezą w znieczuleniu ogólnym.

Operacja, uzgodniona w ciągu ostatnich kilku dni przez zespół medyczny asystujący Ojcu Świętemu, stała się konieczna z powodu przepukliny rozetnej, która powoduje nawracające, bolesne i pogarszające się zespoły subokluzyjne.

Pobyt w klinice Gemeli potrwa kilka dni, aby umożliwić normalną opiekę pooperacyjną i pełny powrót do zdrowia – powiedział Bruni. Operacja ta ze względu na ryzyko niedrożności jelit została uznana za pilną i jest następstwem operacji jelita grubego, którą papież przeszedł 4 lipca 2021 roku. Oczekuje się, że będzie hospitalizowany przez kilka dni.

Wczoraj rano, po wizycie w przychodni watykańskiej papież Franciszek udał się do szpitala Gemelli na tomografię komputerową. Wyniki badania diagnostycznego przekonały lekarzy o konieczności ponownej operacji Franciszka.

Jest to jego trzeci pobyt w rzymskiej klinice po tym 2021 r., który trwał dziesięć dni, i 29 marca 2023 r., z powodu zapalenia oskrzeli, który trwał trzy dni.

KAI/ks

Tags:
papież Franciszekszpital
Top 10
Zobacz więcej
Newsletter
Aleteia codziennie w Twojej skrzynce e-mail