Aleteia logoAleteia logoAleteia
niedziela 21/07/2024 |
Aleteia logo
Kultura
separateurCreated with Sketch.

Hip-hopowcy oddają hołd Kamilkowi. „Krzyk małego dziecka nikogo nie poruszył”

Hip-hopowy zespół Mow Squad nagrał utwór upamiętniający zmarłego Kamilka z Częstochowy

fot. Karol Porwich/East News; @MowSquad | YouTube

Redakcja - 22.05.23

Zespół MOW Squad stworzył wzruszający utwór poświęcony brutalnie maltretowanemu przez ojczyma 8-letniemu Kamilkowi z Częstochowy.

8-letni Kamil z Częstochowy, maltretowany przez swojego ojczyma, po długiej walce zmarł w szpitalu w Katowicach 8 maja 2023 roku. Tragiczna historia poruszyła całą Polskę. Powstał także utwór, będący hołdem dla chłopca. Nagrali go młodzi hip-hopowcy z MOW Squad.

Hołd dla Kamilka z Częstochowy

Muzycy podkreślają, że nie mogą pogodzić z cierpieniem, na które dorośli skazali bezbronne dziecko. W utworze „Kamilek – gdzie był cały świat” śpiewają:

On nie miał gdzie się schować, on nie miał jak się bronić, przecież od takiego losu można było go uchronić. On prosił o pomoc, on wyciągał dłonie, lecz nie było nikogo, kto stanął w jego obronie.

MOW Squad zwracają też uwagę na panującą w koło znieczulicę:

Potworna rana ciała, lecz jeszcze większa w duszy, że krzyk małego dziecka nikogo nie poruszył. To nie pierwsza historia i zapewne nie ostatnia, gdy sobie to wyobrażam, to wściekłość mnie ogarnia, wcześniej była mała Hania, wczoraj Kamil jutro kto? Jak długo będziemy tolerować takie zło?

MOW Squad tworzą chłopcy, którzy dobrze wiedzą, co to ból, agresja i brak wsparcia najbliższych. Wyroki sądów rodzinnych sprawiły, że jako dzieci znaleźli się w Młodzieżowym Ośrodku Wychowawczym w Bielicach (woj. kujawsko-pomorskie). Dziś pracują na sobą, chcą nieść pomoc innym i w swoich tekstach przestrzegają słuchaczy przed podążaniem złą drogą.

Źródło: Fakt.pl

Tags:
dziecimuzykaprzemocśmierćszpital
Top 10
Zobacz więcej
Newsletter
Aleteia codziennie w Twojej skrzynce e-mail