Aleteia logoAleteia logoAleteia
sobota 20/07/2024 |
Aleteia logo
Aktualności
separateurCreated with Sketch.

Nastolatka ze Śląska uratowała nastolatka w… Australii

Nastolatka z Polski uratowała chłopaka z Australii

fot. Surasak_Ch, Tudoran Andrei | Shutterstock; montaż Aleteia

Redakcja - 18.05.23

Mimo 13 tys. km odległości polska nastolatka uratowała młodego Australijczyka.

13 tys. km od Polski

Nastolatka mieszkająca na Śląsku przeglądała czat na grupie wsparcia. Tam zobaczyła wpis, na którym jakaś Australijka pisała o młodych chłopaku, który planuje samobójstwo. Z tego, co pisała wynikało, że liczy się każda minuta. Nastolatek, który potrzebował pomocy mieszkał jednak w Perth – 13 tys. km od Polski.

Polska nastolatka szybko poinformowała o tym swoją mamę, a ta – miejscową policję.

Akcja międzynarodowa

Dyżurujący funkcjonariusz szybko przystąpił do działania. O sytuacji zostali poinformowani kryminalni. Zebrali wszystkie niezbędne informacje: numer IP, adresy i nicki. 

„Wykonaliśmy niezbędną pracę operacyjną” – opowiada o sytuacji podinspektor Marek Słomski z Komendy Powiatowej Policji w Gliwicach. „Kiedy mieliśmy już potrzebną wiedzę, przekazaliśmy pilnie prośbę o pomoc do Biura Współpracy Międzynarodowej Komendy Głównej Policji w Warszawie, skąd błyskawicznie skontaktowano się z policją australijską w Canberze”. 

Ocalone życie

Policjanci z australijskiego Perth – do których zwrócili się funkcjonariusze z Canberry – szybko udali się pod wskazany adres.  

„Tamtejsi mundurowi zastali nastolatka w skrajnym zagrożeniu życia. Udzielili mu pierwszej pomocy i przekazali pogotowiu ratunkowemu. Dzięki temu udało się chłopaka uratować” – podsumowuje Marek Słomski.

Źródło: tvn24.pl

Tags:
bohaternastolatkipolicjapomoc
Top 10
Zobacz więcej
Newsletter
Aleteia codziennie w Twojej skrzynce e-mail