Aleteia logoAleteia logoAleteia
środa 24/07/2024 |
Aleteia logo
Kultura
separateurCreated with Sketch.

Posłuchaj jak wokalista T. Love ewangelizuje za pomocą reggae [wideo]

Muniek Staszczyk i None Rhyme

None Rhyme | YouTube

Redakcja - 24.04.23

„Cześć to ja Muniek, właśnie nagrywam. Trzymajcie się, wszystkiego dobrego. Z Bogiem, dzieciaki!” – tak zaczyna się klip, który wykonał Muniek Staszczyk wraz z salezjaninem Norbertem Rosińskim.

„Nie bój się kochanie i głęboko oddychaj”

To pierwsze wersy nowej piosenki None Rhyme (salezjanin Norbert Rosiński) wykonanej z… Muńkiem Staszczykiem z T. Love. Interpretacja w rytmie reggae sceny z Ewangelii wg. św. Jana o przebaczeniu kobiecie przyłapanej na cudzołóstwie.

Możesz gardzić grzechem, ale nie gardź grzesznikiem,
Bo Pan Bóg to lubi, to jest Jego muzyka.
Możesz mieszkać wszędzie, ale umieraj tam, gdzie dom.

śpiewa Muniek. 

Posłuchaj całego utworu.

O None Rhyme i powstaniu tej piosenki

None Rhyme, czyli Norbert Rosiński – salezjanin, który z pasji wykonuje muzykę reggae, rap. Przygodę muzyczną pod tym szyldem rozpoczął w 2019 r. nagrywając płytę „Wynurzenie” – zbiór treści o tematyce życiowej i wiary nie wprost. Norbert stara się ewangelizować świadectwami oraz muzyką. Obecnie skończył pracę nad drugim albumem „tyRAPja”, na którym gościnnie w jednym z utworów występuje Muniek Staszczyk z T.Love. 

„Z Muńkiem poznałem się 5 lat temu gdy dawał świadectwo na spotkaniu Wojowników Maryi w Lądzie nad Wartą, gdzie mieszkałem jako kleryk.” – mówi salezjanin. – „Udzielił mi tam wywiadu i tak go poznałem osobiście. Muniek towarzyszył mi swoją twórczością od dzieciństwa. Gdy pracowałem nad swoją 2 płytą, przyszedł mi na modlitwie pomysł, aby go zaprosić na utwór. Rok czasu z tym chodziłem, w końcu napisałem, bo miałem maila sprzed 5 lat i spodobał mu się ten pomysł. Owocem współpracy jest kawałek „Kamień” , który trafia z mocną dawką energii i dobrego przekazu. Co ciekawe przypadkowy taksówkarz, który przywiózł Muńka do studia okazał się Wojownikiem Maryi, tak koło się zamyka 😉 Utwór utrzymany w klimatach reggae i rap. Dzielcie się tym między sobą!”.

Tags:
muzyka
Top 10
Zobacz więcej
Newsletter
Aleteia codziennie w Twojej skrzynce e-mail