Aleteia logoAleteia logoAleteia
piątek 12/07/2024 |
Aleteia logo
Dobre historie
separateurCreated with Sketch.

Siostra Elżbieta obala w internecie stereotypy na temat klasztoru

Zakonnice z klasztoru w Fortalezie

@filhasdamisericordia | Instagram

Aleteia - 21.04.23

Ze swojego klasztoru w Fortalezie, w północno-wschodniej Brazylii, siostra Elżbieta dzieli się dobrym humorem i radością codziennego życia swojego zgromadzenia. Ma ponad 160 tys. obserwujących na Instagramie.

Utarte stereotypy dotyczące życia religijnego czasem nie dają o sobie zapomnieć. To jest powód, dla którego niektórzy decydują się na walkę z nimi, okraszając to dobrym humorem, tak, jak siostra Elżbieta. Ta 26-letnia zakonnica należy do zgromadzenia Córek Miłosierdzia. Ubrana na biało i przyozdobiona szerokim uśmiechem, dzieli się ze swojego klasztoru w Fortalezie (północny wschód od Brazylii) swoim codziennym życiem i życiem zgromadzenia z aż 164 tys. obserwatorów, których zgromadziła na swoim koncie na Instagramie, utworzonym w 2020 r.

View this post on Instagram

A post shared by Irmãs Filhas da Misericórdia (@filhasdamisericordia)

Zakonnica na Instagramie

Zdjęcia z najważniejszych momentów życia religijnego, filmy ukazujące liturgię mszy św., śpiewy, gra na gitarze, życie wspólnotowe z obowiązkami domowymi i modlitwą… Nic nie jest pozostawione przypadkowi.

Niektóre filmy, bardziej edukacyjne, mają na celu demistyfikację życia konsekrowanego poprzez odpowiadanie na często zadawane pytania lub zabawę w quiz „prawda czy fałsz”. „Czy zakonnice mogą mieć makijaż?, Czy wszyscy przełożeni są starzy i zrzędliwi?, Czy zakonnica spędza dzień na modlitwie?” Od pytań stałych bywalców po pytania mniej wtajemniczonych w katolicyzm i życie religijne, siostra Elżbieta odpowiada na wszystkie, często z humorem.

Przedstawia nawet swoim subskrybentom twarze zakonnic przed wejściem do zakonu na filmie „przed i po”. A wszystko po to, by odczarować życie konsekrowane, a może nawet zachęcić do podjęcia tej drogi!

Tags:
social mediazakonnica
Top 10
Zobacz więcej
Newsletter
Aleteia codziennie w Twojej skrzynce e-mail