Aleteia logoAleteia logoAleteia
piątek 01/12/2023 |
Aleteia logo
Aktualności
separateurCreated with Sketch.

Po 54 dniach znów są razem. Uratowane po trzęsieniu ziemi niemowlę trafiło do mamy!

Dziecko ocalone po trzęsieniu ziemi spotkało się z matką

Źródło: www.aile.gov.tr

Redakcja - 05.04.23

Pamiętasz 3,5-miesięczną dziewczynkę, którą wydobyto po 128 godzinach spod gruzów zawalonego budynku w Hatay w Turcji? Informowano wówczas, że jej matka nie przeżyła kataklizmu. Było jednak inaczej!

„Tajemnica” wydobyta spod gruzów

Niemowlę przetrwało 128 godzin pod gruzami zniszczonego budynku. Pracownicy służby zdrowia, którzy zaopiekowali się dziewczynką, nazwali ją imieniem Gizem, co oznacza Tajemnica. Ocalone dziecko nie miało żadnych problemów zdrowotnych i po kontroli zostało umieszczone w szpitalu w Ankarze, gdzie rozpoczęto poszukiwanie jego bliskich.

Spotkanie po 54 dniach

Matka dziecka – Yasemin Begdaş – w wyniku trzęsienia ziemi została ranna. Przewieziono ją do szpitala w Adanie, kilkaset kilometrów od Ankary. Niestety, kataklizmu nie przeżyli jej mąż i dwaj bracia. Udało się jej jednak odzyskać córeczkę. Po 54 dniach rozłąki i koniecznych testach DNA, które potwierdziły ich pokrewieństwo, spotkały się ponownie. Dziecko przekazała matce turecka minister rodziny i opieki społecznej Derya Yanık. Okazało się, że dziewczynka ma na imię Vetin.

View this post on Instagram

A post shared by Derya Yanık (@deryayanikashb)

„Wspólna radość z tego spotkania jest dla nas bardzo ważna” – skomentowała to wydarzenie turecka polityk. „Mam nadzieję i życzę tego, aby Bóg obdarzył ich długim i szczęśliwym życiem, aby już nigdy się nie rozstali. Jesteśmy świadkami tego szczęścia i niech to będzie źródłem naszej nadziei” – dodała.

Źródło: haberet.com

Tags:
dzieckomatkatrzęsienie ziemiTurcja
Top 10
Zobacz więcej
Newsletter
Aleteia codziennie w Twojej skrzynce e-mail