Aleteia logoAleteia logoAleteia
niedziela 21/07/2024 |
Aleteia logo
Aktualności
separateurCreated with Sketch.

Papież ochrzcił w szpitalu dziecko uratowane przez włoskie policjantki [WIDEO]

Papież Franciszek ochrzcił dziecko w szpitalu

AFP PHOTO / VATICAN MEDIA/HANDOUT/AFP/East News

Redakcja - 04.04.23

Podczas pobytu w szpitalu z powodu zapalenia oskrzeli Franciszek spotkał się z przebywającymi tam dziećmi. Ochrzcił także urodzonego kilka dni wcześniej chłopca, Michała Anioła.

Policjantki pomogły noworodkowi

W czwartek dwie rzymskie policjantki, które patrolowały miasto w radiowozie, usłyszały nieustannie trąbiący inny pojazd. Okazało się, że w samochodzie są rodzice z zaledwie sześciodniowym dzieckiem, które uderzyło się w głowę i straciło przytomność. Funkcjonariuszki umożliwiły rodzinie szybkie dotarcie do najbliższego szpitala. Później noworodek trafił do kliniki Gemelli, w której w tym czasie przebywał także papież Franciszek.

„Powiedz, że papież go ochrzcił”

W piątek Ojciec Święty wybrał się w odwiedziny do dzieci leczonych na oddziale onkologii. W oświadczeniu Biura Prasowego Stolicy Apostolskiej czytamy: „Przyniósł im różańce, czekoladowe pisanki i egzemplarze włoskiej książki dla dzieci o Jezusie urodzonym w Jerozolimie w Judei”. 

Franciszek spotkał tam również małego Michała Anioła (Miguela Angela), któremu udzielił sakramentu chrztu. Wdzięczną matkę dziecka zachęcił, by zgłosiła się do parafii w celu odnotowania tego faktu. Doradził jej też z uśmiechem: „Powiedz, że papież go ochrzcił”.

Źródło: vaticannews.va

Tags:
chrzestpapież Franciszekszpital
Top 10
Zobacz więcej
Newsletter
Aleteia codziennie w Twojej skrzynce e-mail