Aleteia logoAleteia logoAleteia
środa 12/06/2024 |
Aleteia logo
Aktualności
separateurCreated with Sketch.

Stan zdrowia Marty Kubackiej szybko się poprawia. Lekarz mówi o cudzie

Dawid Kubacki z Martą Majcher

MAREK ZIELINSKI/AGENCJA SE/East News

Dawid Kubacki z przyszłą żoną na zdjęciu z 2018 r.

Redakcja - 03.04.23

O niespodziewanej chorobie żony skoczka narciarskiego Dawida Kubackiego pisaliśmy 20 marca. Marta Kubacka trafiła do szpitala z poważnymi problemami kardiologicznymi i jej stan był ciężki.

Czołowy skoczek Pucharu Świata podjął wtedy decyzję o wycofaniu się z dalszej rywalizacji. Jednocześnie w stronę rodziny Kubackich popłynęły słowa wsparcia i modlitwy. Jak się okazuje – skutecznej.

Wsparcie od kibiców i zawodników

Początkowe rokowania do co stanu zdrowia Marty Kubackiej były bardzo pesymistyczne. Choroba spadła na nią nagle, mimo iż przez wiele lat uprawiała sport i wydawało się, że jej serce jest zdrowe. „Nigdy nie miała żadnych problemów. A tu taki szok” – stwierdził Dawid Kubacki w wywiadzie dla Eurosportu. „To, co się stało, do dzisiaj jest dla mnie szokiem, nie potrafię sobie tego w głowie poukładać. O tym, co przeżyliśmy przez pierwszy tydzień, nie potrafię nawet opowiadać”.

W stronę skoczka i całej jego rodziny popłynęły słowa wsparcia oraz zapewnienia o modlitwie. Bp Damian Muskus – biskup pomocniczy archidiecezji krakowskiej – odprawił Mszę w intencji Marty w kościele parafialnym państwa Kubackich. Wiele osób zaangażowało się w modlitewne wsparcie.

„Dostawałem dużo wiadomości od zawodników, od trenerów – i to nie tylko z naszej kadry” – mówił Dawid Kubacki dziennikarzowi Eurosportu. „Każdy w tej sytuacji stara się wspierać, przekazać te słowa wsparcia i to, że się modli, o to, żeby było dobrze”.

W niedzielę (2.04) w Planicy słoweński skoczek Anže Lanišek wszedł na podium klasyfikacji generalnej Pucharu Świata z kartonową podobizną Kubackiego. Gdyby polski skoczek nie zrezygnował ze startów, prawdopodobnie to on stałby w tym miejscu. Z kolei wcześniej trzech najlepszych zawodników niedzielnego konkursu rozwinęło transparent z napisem „Dawid, powodzenia dla twojej rodziny”.

Anže Lanišek wyraża w Planicy wsparcie dla Dawida Kubackiego
Skoczkowie w Planicy z transparentem wspierającym Dawida Kubackiego

Parametry wracają do normy

Stan zdrowia Marty Kubackiej zaczął się szybko poprawiać. Lekarz, który opiekuje się pacjentką, jest zdziwiony tak radykalną zmianą.

„Parametry medyczne, które na początku bardzo kiepsko rokowały, dość szybko zaczęły się poprawiać” – poinformował Kubacki w wywiadzie. „Lekarz stwierdził, że tak szybki powrót do wartości zbliżonych do normy ze stanu, w jakim ona była, skategoryzowałby jako cud. Tak szybko się to stało. Zazwyczaj potrzeba na to dużo więcej czasu. Myślę, że te wszystkie modlitwy i życzenia szybkiego powrotu do zdrowia też się do tego przyczyniły, mam taką nadzieję”.

Źródło: eurosport.tvn24.pl

Tags:
chorobasport
Top 10
Zobacz więcej
Newsletter
Aleteia codziennie w Twojej skrzynce e-mail