Aleteia logoAleteia logoAleteia
czwartek 25/07/2024 |
Aleteia logo
Kościół
separateurCreated with Sketch.

Wspaniała Niedziela Palmowa na placu św. Piotra [ZDJĘCIA]

Pope Francis presides over the celebration of the Palm Sunday 2023

Antoine Mekary | ALETEIA

#image_title

Redakcja - 02.04.23

Mnóstwo Rzymian i pielgrzymów z całego świata spędziło Niedzielę Palmową wraz z papieżem na placu św. Piotra. Był to czas duchowego bogactwa przeżywanej liturgii a zarazem pięknego świętowania z palmami w dłoniach. Zobaczcie nasze zdjęcia.

Zobacz zdjęcia z Niedzieli Palmowej na placu św. Piotra:

Do trwania blisko Jezusa obecnego w osobach cierpiących, odrzuconych, opuszczonych, zachęcił papież Franciszek, pozdrawiając wiernych zgromadzonych na placu św. Piotra w Niedzielę Palmową. Na zakończenie mszy św. odmówił z nimi modlitwę Anioł Pański.

Anioł Pański z papieżem Franciszkiem

Drodzy bracia i siostry! Pozdrawiam was wszystkich, Rzymian i pielgrzymów, zwłaszcza tych, którzy przybyli z daleka. Dziękuję wam za wasze uczestnictwo, a także za wasze modlitwy, które zintensyfikowaliście w minionych dniach. Dziękuję!

Szczególne błogosławieństwo kieruję do Karawany Pokoju, która w tych dniach wyruszyła z Włoch na Ukrainę, promowanej przez różne stowarzyszenia: Papieża Jana XXIII, FOCSIV [Federację Organizacji Wolontariatu Międzynarodowego o inspiracji chrześcijańskiej], Pro Civitate Christiana, Pax Christi i inne.

Wraz z artykułami pierwszej potrzeby zawożą one bliskość narodu włoskiego wobec udręczonego narodu ukraińskiego, a dziś ofiarują gałązki oliwne, symbol pokoju Chrystusowego. Włączamy się w ten z modlitwą, która będzie bardziej intensywna w dniach Wielkiego Tygodnia.

Bracia i siostry, wraz z tą celebracją weszliśmy w Wielki Tydzień. Zachęcam was do przeżywania go tak, jak uczy nas tradycja świętego ludu Bożego, czyli towarzyszenia Panu Jezusowi z wiarą i miłością. Uczmy się od naszej Matki, Dziewicy Maryi: szła za swoim Synem z bliskością serca, była z Nim jedną duszą i choć nie rozumiała wszystkiego, razem z Nim poddała się w pełni woli Boga Ojca.

Niech Matka Boża pomoże nam trwać blisko Jezusa obecnego w osobach cierpiących, odrzuconych, opuszczonych. Niech Madonna prowadzi nas za rękę do Jezusa obecnego w tych osobach.

Wszystkim życzę dobrej drogi ku Wielkanocy.

Tł. o. Stanisław Tasiemski OP
KAI/ks

Tags:
Niedziela Palmowapapież FranciszekWatykan
Top 10
Zobacz więcej
Newsletter
Aleteia codziennie w Twojej skrzynce e-mail