Aleteia logoAleteia logoAleteia
środa 12/06/2024 |
Aleteia logo
Aktualności
separateurCreated with Sketch.

Dobre informacje o stanie zdrowia Marty Kubackiej. „Pierwsze zwycięstwo”

Dawid Kubacki poinformował, że ciężko zachorowała jego żona Marta

ANDRZEJ IWANCZUK/REPORTER; @dawid.kubacki.official | Instagram

Redakcja - 25.03.23

Zapewnienia o modlitwie w intencji Marty Kubackiej płynęły z wielu stron. W najnowszym wpisie w mediach społecznościowych Dawid Kubacki poinformował o polepszeniu stanu zdrowia żony.

19 marca Polski Związek Narciarski poinformował, że Dawid Kubacki z przyczyn osobistych wycofał się z udziału w zawodach z cyklu Raw Air i konkursie. 20 marca dwukrotny mistrz świata w skokach narciarskich podzielił się powodami swojej decyzji.

„Mój nagły powrót do domu… jestem wam winien słowo wyjaśnienia😔. Moja żona Marta wylądowała w szpitalu z przyczyn kardiologicznych, jej stan jest ciężki i lekarze walczą o jej życie. Jest w dobrych rękach, to silna dziewczyna, wiem, że będzie walczyła. Oczywiście to dla mnie koniec sezonu, ale nie to jest teraz najważniejsze” – napisał sportowiec na Instagramie.

View this post on Instagram

A post shared by Dawid Kubacki (@dawid.kubacki.official)

Reakcja internautów była natychmiastowa. Z różnych stron płynęły słowa wsparcia i zapewnienia o modlitwie.

„Pierwsze zwycięstwo”

W sobotę nadeszła wyczekiwana przez wszystkich wiadomość. „Dziś dzień zawodów, a dla nas pierwsze zwycięstwo. Marta jest stabilna i każdy dzień przynosi jakiś postęp. Dziękuję za wszystkie wyrazy wsparcia” – napisał skoczek.

Dodał, że ostatni czas był dla niego i całej rodziny „czymś bardziej nieprzewidywalnym niż skoki narciarskie”. „Na żadnych zawodach nie stresowałem się tak, jak słysząc ciągły dźwięk z aparatur monitorujących funkcje życiowe mojej żony” – wyznał Kubacki. 

Dawid Kubacki i Marta Majcher są małżeństwem od blisko 4 lat. Razem wychowują dwie córki, w tym jedną urodzoną 6 stycznia br. Zawodnik często deklaruje swoje przywiązanie do wiary, czyniąc przed startami w zawodach znak krzyża. 

Tags:
chorobasportzdrowie
Top 10
Zobacz więcej
Newsletter
Aleteia codziennie w Twojej skrzynce e-mail