Aleteia logoAleteia logoAleteia
czwartek 25/07/2024 |
Aleteia logo
Dobre historie
separateurCreated with Sketch.

Najczulszy moment podczas ceremonii rozdania Oskarów

JAMES MARTIN

Emma McIntyre / GETTY IMAGES NORTH AMERICA / Getty Images via AFP

James Martin ze swoimi współpracownikami z planu nagrodzonego Oscarem filmu „Irlandzkie pożegnanie”

Dolors Massot - 14.03.23

Aktor James Martin, gwiazda nagrodzonego Oskarem filmu krótkometrażowego „Irlandzkie pożegnanie”, obchodził w niedzielę, 12 marca, swoje 31. urodziny. Goście złożyli mu życzenia urodzinowe w ciepłej i serdecznej atmosferze.

W niedzielę, 12 marca, w Los Angeles odbyła się ceremonia rozdania Oskarów. Statuetkę otrzymał m.in. krótkometrażowy film Irlandzkie pożegnanie (An Irish Goodbye) opowiadający historię dwóch braci, którzy ponownie spotykają się po śmierci matki. Gdy jeden z aktorów, James Martin, z trisomią 21, wszedł na scenę wraz z innymi aktorami i reżyserami filmu, czekała go miła niespodzianka.

Tom Berkeley, jeden z producentów, podszedł do mikrofonu. „Ta nagroda jest właściwie dopiero drugą najważniejszą rzeczą dzisiaj, ponieważ pierwszą są urodziny Jamesa” – powiedział do wzruszonej publiczności. Wręczając Oskara Jamesowi Martinowi zaśpiewał Happy Birthday, a wszystkie gwiazdy obecne na sali dołączyły do śpiewu z uśmiechami na ustach. To świetny sposób na świętowanie 31. urodzin!

Tuż po tym wybuchu czułości młody aktor powiedział: „Nie ma znaczenia, że ​​jesteś posiadaczem trisomii 21, o ile robisz to, na co masz ochotę” – powiedział. James Martin jest pierwszym aktorem z zespołem Downa, który zdobył Oskara. Nie mógł wymarzyć sobie większego prezentu na urodziny!

Tags:
aktorfilmzespół Downa
Top 10
Zobacz więcej
Newsletter
Aleteia codziennie w Twojej skrzynce e-mail