Aleteia logoAleteia logoAleteia
wtorek 03/10/2023 |
Aleteia logo
Dobre historie
separateurCreated with Sketch.

Najczulszy moment podczas ceremonii rozdania Oskarów

JAMES MARTIN

Emma McIntyre / GETTY IMAGES NORTH AMERICA / Getty Images via AFP

James Martin ze swoimi współpracownikami z planu nagrodzonego Oscarem filmu „Irlandzkie pożegnanie”

Dolors Massot - 14.03.23

Aktor James Martin, gwiazda nagrodzonego Oskarem filmu krótkometrażowego „Irlandzkie pożegnanie”, obchodził w niedzielę, 12 marca, swoje 31. urodziny. Goście złożyli mu życzenia urodzinowe w ciepłej i serdecznej atmosferze.

W niedzielę, 12 marca, w Los Angeles odbyła się ceremonia rozdania Oskarów. Statuetkę otrzymał m.in. krótkometrażowy film Irlandzkie pożegnanie (An Irish Goodbye) opowiadający historię dwóch braci, którzy ponownie spotykają się po śmierci matki. Gdy jeden z aktorów, James Martin, z trisomią 21, wszedł na scenę wraz z innymi aktorami i reżyserami filmu, czekała go miła niespodzianka.

la suite aprés cette publicité

Tom Berkeley, jeden z producentów, podszedł do mikrofonu. „Ta nagroda jest właściwie dopiero drugą najważniejszą rzeczą dzisiaj, ponieważ pierwszą są urodziny Jamesa” – powiedział do wzruszonej publiczności. Wręczając Oskara Jamesowi Martinowi zaśpiewał Happy Birthday, a wszystkie gwiazdy obecne na sali dołączyły do śpiewu z uśmiechami na ustach. To świetny sposób na świętowanie 31. urodzin!

la suite aprés cette publicité

Tuż po tym wybuchu czułości młody aktor powiedział: „Nie ma znaczenia, że ​​jesteś posiadaczem trisomii 21, o ile robisz to, na co masz ochotę” – powiedział. James Martin jest pierwszym aktorem z zespołem Downa, który zdobył Oskara. Nie mógł wymarzyć sobie większego prezentu na urodziny!

Tags:
aktorfilmzespół Downa
Wesprzyj Aleteię!

Jeśli czytasz ten artykuł, to właśnie dlatego, że tysiące takich jak Ty wsparło nas swoją modlitwą i ofiarą. Hojność naszych czytelników umożliwia stałe prowadzenie tego ewangelizacyjnego dzieła. Poniżej znajdziesz kilka ważnych danych:

  • 20 milionów czytelników korzysta z portalu Aleteia każdego miesiąca na całym świecie.
  • Aleteia ukazuje się w siedmiu językach: angielskim, francuskim, włoskim, hiszpańskim, portugalskim, polskim i słoweńskim.
  • Każdego miesiąca nasi czytelnicy odwiedzają ponad 50 milionów stron Aletei.
  • Prawie 4 miliony użytkowników śledzą nasze serwisy w social mediach.
  • W każdym miesiącu publikujemy średnio 2 450 artykułów oraz około 40 wideo.
  • Cała ta praca jest wykonywana przez 60 osób pracujących w pełnym wymiarze czasu na kilku kontynentach, a około 400 osób to nasi współpracownicy (autorzy, dziennikarze, tłumacze, fotografowie).

Jak zapewne się domyślacie, za tymi cyframi stoi ogromny wysiłek wielu ludzi. Potrzebujemy Twojego wsparcia, byśmy mogli kontynuować tę służbę w dziele ewangelizacji wobec każdego, niezależnie od tego, gdzie mieszka, kim jest i w jaki sposób jest w stanie nas wspomóc.

Wesprzyj nas nawet drobną kwotą kilku złotych - zajmie to tylko chwilę. Dziękujemy!

Top 10
Zobacz więcej
Newsletter
Aleteia codziennie w Twojej skrzynce e-mail