Aleteia logoAleteia logoAleteia
wtorek 16/07/2024 |
Aleteia logo
Dobre historie
separateurCreated with Sketch.

Alicja Węgorzewska o sile nowenny pompejańskiej i uzdrowieniu mamy

Alicja Węgorzewska z matką

Natasza Mludzik/TVP/East News

Alicja Węgorzewska ze swoją mamą

Redakcja - 13.03.23

Mama artystki zachorowała na ostrą białaczkę szpikową. Właśnie wtedy Alicja Węgorzewska prosiła Maryję o pomoc.

Znana diwa operowa, Alicja Węgorzewska, otwarcie mówi o swojej wierze i sile modlitwy, której wielokrotnie w swoim życiu doświadczyła. Artystka przyznała w rozmowie z „Dobrym tygodniem”, że w trudnych chwilach sięga po różaniec i odmawia nowennę pompejańską. Ma także doświadczenie interwencji Matki Bożej, za przyczyną której w życiu Węgorzewskiej wydarzył się niejeden cud.

Węgorzewska o nowennie pompejańskiej

Było tak, kiedy mama artystki zachorowała na ostrą białaczkę szpikową. Właśnie wtedy Alicja Węgorzewska prosiła Maryję o pomoc. I wyprosiła. Białaczka zniknęła na 10 lat, a mama artystki długo mogła cieszyć się dobrym zdrowiem.

Ale to nie jedyny „sukces” nowenny pompejańskiej. Węgorzewska odmawiała ją także wtedy, kiedy bardzo chciała zostać mamą. Po zakończeniu 54-dniowej modlitwy okazało się, że jest w ciąży, a po dziewięciu miesiącach mogła powitać na świecie swój największy cud – córeczkę Amelię. „Napisałam dla niej kiedyś piosenkę, w której śpiewam, że przynieśli mi ją aniołowie. Codziennie dziękuję Bogu za to, że mogłam doznać uczucia bycia matką. To największy dar” – powiedziała.

Artystka przyznaje, że choć nowenna pompejańska nie jest łatwą modlitwą, to głęboko wierzy w jej sens i moc. „Uważam, że to bardzo niezwykła modlitwa, choć też bardzo wymagająca. Niełatwo jest poświęcić 54 dni na jej odmawianie” – powiedziała w rozmowie z „Dobrym Tygodniem”.

Tags:
artystanowennaświadectwouzdrowienie
Top 10
Zobacz więcej
Newsletter
Aleteia codziennie w Twojej skrzynce e-mail