Aleteia logoAleteia logoAleteia
niedziela 21/07/2024 |
Aleteia logo
Dobre historie
separateurCreated with Sketch.

Tancerka z „America’s Got Talent” przypomniała mi, jak odnowić relację z Chrystusem

Występ Kristy Sellars w amerykańskiej edycji programu "Mam Talent"

America's Got Talent | YouTube

Redakcja - 25.02.23

Występ tej tancerki przypomniał mi coś, co poczułam, gdy po raz pierwszy wykonywałam ćwiczenia duchowe w życiu codziennym. Zaczęłam zauważać, że rzeczy, które widziałam na co dzień, miały w sobie coś wyjątkowego.

Niedawno rozmawiałam z przyjacielem, który powiedział mi, że łaską, o którą prosił w 2022 roku, było „zobaczenie”. Jeśli miałabym prosić Boga o coś na rok, to może o siłę duchową, o zdolność kochania, bliższego odczuwania Go, bycia radośniejszą… Dlaczego miałabym prosić o to, by „widzieć”? 

Zapraszam was do obejrzenia krótkiego filmu. Co to ma wspólnego z tym, co mówię? Sami zobaczcie, jak może się to odnosić do naszej relacji z Bogiem.

Występ Kristy Sellars przypomniał mi coś, co poczułam, gdy po raz pierwszy wykonywałam ćwiczenia duchowe w życiu codziennym. Zaczęłam zauważać, że rzeczy, które widziałam na co dzień, miały w sobie coś wyjątkowego.

Wydawały mi się piękniejsze, z sensem, nie działy się przypadkiem. Jakby były Bożym zamiarem wobec mnie, wobec wszystkich. Wydawało mi się, że drzewa naprawdę żyją, budynki bardziej przypominały mi dzieło ludzkości niż tylko masy betonu, widziałam ludzi godnych uwagi i sympatii. Sama też patrzyłam na siebie z większą miłością i podziwem.

Jak odnowić swoją relację z Bogiem?

Czy kiedykolwiek się zakochałeś? Znasz to uczucie, kiedy ktoś ci się podoba? Wtedy wszystko wydaje się piękniejsze. Właśnie w głębokiej modlitwie Bóg sprawia, że ​​znów się zakochujemy!

Zaraża nas Jego miłością, miłością, którą czuje do nas, do stworzenia, do całej ludzkości. Ponieważ On się nie zmienia i nadal wierzy, że „wszystko jest dobrze”.

Zdałam sobie sprawę, że mój przyjaciel prosił o coś, co zmieni twoje życie, ponieważ nasze życie w dużej mierze zależy od tego, jak patrzymy na rzeczy i ludzi wokół nas. Codzienny stres, lęki, przemoc, poczucie winy sprawiają, że tracimy miłość do wszystkiego: do siebie, do ludzi, do naszego świata, do życia.

„Piękno jest w oku patrzącego”

To nie jest coś, co zdarza się raz na zawsze. Musimy nadal odnawiać tę miłość, a raczej pozwolić sobie na jej odnawianie poprzez dialog na modlitwie z Bogiem, w naszej relacji ze Stwórcą i opiekunem wszystkich, który „widział, że wszystko jest dobre”, stwarzając każdego człowieka.

Przyjmij łaskę, która odnawia nasz wzrok, nasze zmysłowe spojrzenie, które pochodzi z nowego spojrzenia z serca.

Jak mówi Księga Rodzaju: „Bóg widział, że to było dobre”. To się nie zmieniło, nadal jesteśmy dobrzy, tak jak całe stworzenie, ale nadużywamy tego lub przez brak wiary wierzymy, że to wszystko jest dziełem przypadku, że nic nie ma godności ani celu. Zapominamy, że Bóg istnieje i że wszystko jest w Jego rękach.

Bo być może misja chrześcijanina na Ziemi jest taka: patrzeć na wszystko tak, jak patrzył na to Stwórca, powrócić do bycia światem, w którym nie można rozróżnić Nieba i Ziemi.

Tags:
talenttaniecwiara
Top 10
Zobacz więcej
Newsletter
Aleteia codziennie w Twojej skrzynce e-mail