Aleteia logoAleteia logoAleteia
środa 07/06/2023 |
Aleteia logo
Kultura
separateurCreated with Sketch.

Przejmująca, śpiewana prosto z serca modlitwa dla Ukrainy. To już rok… [wideo]

Modlitwa dla Ukrainy

InstytutDialoguJP2 | YouTube

Redakcja - 24.02.23

„Pomiłuj, Panie, bratnią ziemię, w nią tyle dni wsiąka krew i żal...” Krakowski Instytut Dialogu Międzykulturowego przygotował wzruszający utwór na pierwszą rocznicę inwazji Rosji na Ukrainę.

Kompozycja Bratnie niebo – Modlitwa dla Ukrainy to „wyraz szacunku oraz naszej solidarności dla Narodu Ukraińskiego, stawiającego już od roku dzielny opór rosyjskiemu najeźdźcy” – czytamy w opisie filmu na kanale YouTube samorządowej placówki, która nosi imię Jana Pawła II.

Słowa Modlitwy dla Ukrainy napisał Jacek Cygan, zaś muzykę do niej skomponował Marcin Pospieszalski. Wśród wykonawców pieśni są m.in. Dana Vynnytska z zespołu Dagadana, Andrzej Lampert,Orkiestra Sinfonia Carpathia oraz chór Cantores Sancti Nicolai.

Utworowi towarzyszy przepiękny teledysk w reżyserii Andrzeja Starowicza. Oprócz artystów widzimy w nim także największych bohaterów ostatnich dwunastu miesięcy – cierpiących mieszkańców Ukrainy. Ich spalone i zburzone rakietami domy są milczącym świadectwem bólu, który stał się ich udziałem. Pod „bratnim niebem”, w Wielkim Poście, prośmy Boga o „wolności płomień” i nadzieję dla naszych wschodnich sąsiadów…

Tags:
modlitwamuzykaUkrainaWideowojna
Wesprzyj Aleteię!

Jeśli czytasz ten artykuł, to właśnie dlatego, że tysiące takich jak Ty wsparło nas swoją modlitwą i ofiarą. Hojność naszych czytelników umożliwia stałe prowadzenie tego ewangelizacyjnego dzieła. Poniżej znajdziesz kilka ważnych danych:

  • 20 milionów czytelników korzysta z portalu Aleteia każdego miesiąca na całym świecie.
  • Aleteia ukazuje się w siedmiu językach: angielskim, francuskim, włoskim, hiszpańskim, portugalskim, polskim i słoweńskim.
  • Każdego miesiąca nasi czytelnicy odwiedzają ponad 50 milionów stron Aletei.
  • Prawie 4 miliony użytkowników śledzą nasze serwisy w social mediach.
  • W każdym miesiącu publikujemy średnio 2 450 artykułów oraz około 40 wideo.
  • Cała ta praca jest wykonywana przez 60 osób pracujących w pełnym wymiarze czasu na kilku kontynentach, a około 400 osób to nasi współpracownicy (autorzy, dziennikarze, tłumacze, fotografowie).

Jak zapewne się domyślacie, za tymi cyframi stoi ogromny wysiłek wielu ludzi. Potrzebujemy Twojego wsparcia, byśmy mogli kontynuować tę służbę w dziele ewangelizacji wobec każdego, niezależnie od tego, gdzie mieszka, kim jest i w jaki sposób jest w stanie nas wspomóc.

Wesprzyj nas nawet drobną kwotą kilku złotych - zajmie to tylko chwilę. Dziękujemy!

Top 10
Zobacz więcej
Newsletter
Aleteia codziennie w Twojej skrzynce e-mail