Aleteia logoAleteia logoAleteia
niedziela 26/05/2024 |
Aleteia logo
Duchowość
separateurCreated with Sketch.

550 klasztorów otrzyma Twoje intencje modlitewne w Światowym Dniu Chorego

Wyślij swoją intencję na Światowy Dzień Chorego

Aleteia

Redakcja - 07.02.23

11 lutego, w liturgiczne wspomnienie Matki Bożej z Lourdes, Kościół powszechny obchodzi Światowy Dzień Chorego. Z tej okazji 550 klasztorów zgłosiło swój udział w modlitwach w intencjach składanych przez czytelników portalu Aleteia.

W swoim orędziu na XXXI Światowy Dzień Chorego papież Franciszek wzywa „do modlitwy i bliskości z cierpiącymi” oraz z lekarzami i pracownikami ochrony zdrowia, którzy od początku pandemii musieli stawić czoła ciężkim wyzwaniom.

Jak pisze w orędziu Franciszek: „11 lutego 2023 r. patrzymy na sanktuarium w Lourdes jak na proroctwo, lekcję powierzoną Kościołowi w sercu współczesności. Liczy się nie tylko to, co działa i nie tylko ten, kto produkuje. Osoby chore znajdują się w centrum Ludu Bożego, postępując razem z nim jako proroctwo ludzkości, w której każdy jest cenny i nikogo nie wolno odrzucać”.

Z tego właśnie powodu 550 klasztorów męskich i żeńskich, tworzących sieć modlitewną Aletei, umożliwiło z okazji Światowego Dnia Chorego składanie za ich pośrednictwem intencji modlitewnych za naszych chorych bliskich oraz za personel ochrony zdrowia.

Modlitwa za chorych jest sposobem na okazanie miłości, wsparcia i solidarności, a także prośbą o ich uzdrowienie i pocieszenie.

Aby podzielić się swoją intencją z 550 klasztorami, wypełnij ten formularz, wskazując imiona bliskich, za których ma być ofiarowana modlitwa:

Wyślij swoją intencję na Światowy Dzień Chorego

Intencje modlitewne będą przyjmowane do 10 lutego do godz. 12.00. Wiadomość z potwierdzeniem przyjęcia i omodlenia intencji zostanie przesłana w kolejny poniedziałek.

Tags:
chorobaklasztormodlitwaWspólnota Aleteizdrowie
Top 10
Zobacz więcej
Newsletter
Aleteia codziennie w Twojej skrzynce e-mail