Aleteia logoAleteia logoAleteia
niedziela 28/05/2023 |
Aleteia logo
Styl życia
separateurCreated with Sketch.

„Jak mogłeś popełnić taki błąd?” – pyta wewnętrzny perfekcjonista. Co możesz z tym zrobić?

Wewnętrzny komentator - seria o. Wojciecha Jędrzejewskiego OP

fot. Dominikanie.pl | YouTube

Redakcja - 04.02.23

Często odzywa się w tobie głos wewnętrznego perfekcjonisty? W jakich sytuacjach to robi? Posłuchaj, co o tej ciemnej postaci mówi o. Wojciech Jędrzejewski OP.

Czy jesteś gotowy na spotkanie z surowym wewnętrznym komentatorem, który nazywany jest perfekcjonistą? Możliwe, że nie będzie to łatwa konfrontacja. W końcu nikt tak jak on nie potrafi wytknąć popełnionych błędów. Można więc uznać, że jest mistrzem wyrzutów i poczucia winy.

„Jak mogłeś popełnić taki błąd?” – to chyba najczęstsze pytanie kierowane do nas przez perfekcjonistę.

Jak zwraca się do ciebie? Kiedy wyrywa się do głosu? Aż wreszcie: co zrobić, by nie zdominował naszego myślenia i nie zdołał przejąć nad nami całkowitej kontroli? Na te pytania – w poniższym filmiku – odpowiada o. Wojciech Jędrzejewski:

Tags:
Dominikaniepsychologiarelacjerozwój
Wesprzyj Aleteię!

Jeśli czytasz ten artykuł, to właśnie dlatego, że tysiące takich jak Ty wsparło nas swoją modlitwą i ofiarą. Hojność naszych czytelników umożliwia stałe prowadzenie tego ewangelizacyjnego dzieła. Poniżej znajdziesz kilka ważnych danych:

  • 20 milionów czytelników korzysta z portalu Aleteia każdego miesiąca na całym świecie.
  • Aleteia ukazuje się w siedmiu językach: angielskim, francuskim, włoskim, hiszpańskim, portugalskim, polskim i słoweńskim.
  • Każdego miesiąca nasi czytelnicy odwiedzają ponad 50 milionów stron Aletei.
  • Prawie 4 miliony użytkowników śledzą nasze serwisy w social mediach.
  • W każdym miesiącu publikujemy średnio 2 450 artykułów oraz około 40 wideo.
  • Cała ta praca jest wykonywana przez 60 osób pracujących w pełnym wymiarze czasu na kilku kontynentach, a około 400 osób to nasi współpracownicy (autorzy, dziennikarze, tłumacze, fotografowie).

Jak zapewne się domyślacie, za tymi cyframi stoi ogromny wysiłek wielu ludzi. Potrzebujemy Twojego wsparcia, byśmy mogli kontynuować tę służbę w dziele ewangelizacji wobec każdego, niezależnie od tego, gdzie mieszka, kim jest i w jaki sposób jest w stanie nas wspomóc.

Wesprzyj nas nawet drobną kwotą kilku złotych - zajmie to tylko chwilę. Dziękujemy!

Top 10
Zobacz więcej
Newsletter
Aleteia codziennie w Twojej skrzynce e-mail