Aleteia logoAleteia logoAleteia
niedziela 21/07/2024 |
Aleteia logo
Aktualności
separateurCreated with Sketch.

Cztery operacje, siedem miesięcy walki. Mała Maria wyszła ze szpitala

Aktor Juliano Cazarré z córką Marią Guilherminą i żoną Letícią

@cazarre | Instagram

Aktor Juliano Cazarré z córką Marią Guilherminą i żoną Letícią

Ricardo Sanches - Karol Wojteczek - 03.02.23

„Twoje życie to cud” – podkreślają rodzice dzielnej wojowniczki, która otrzymała swe imię na cześć Matki Bożej...

Juliano Cazarré to znany brazylijski aktor, w Polsce kojarzony najprędzej dzięki filmowi Elitarni. Wyświetlana przed kilkunastu laty w naszych kinach produkcja opowiadała historię oddziału specjalnego policji, który wytacza bitwę dilerom narkotyków w momencie, gdy do Brazylii z pielgrzymką przylatuje Jan Paweł II.

Żoną aktora jest biolog i dziennikarka Letícia Cazarré. Para często daje publicznie świadectwo swojej wiary, doczekała się też pięciorga dzieci. Niestety, ich najmłodsza pociecha stoczyć musiała zażartą walkę o życie.

W ostatni poniedziałek (30.01) państwo Cazarré poinformowali, że ich córeczka, Maria Guilhermina de Guadalupe, po siedmiomiesięcznej walce i czterech operacjach, opuściła wreszcie szpital. Dziewczynka urodziła się z wadą serca określaną jako Anomalia Ebsteina.

„Mario Guilhermino de Guadalupe, całe twoje życie to cud! Dzięki ci, Boże! Dziękuję każdemu lekarzowi, technikom pielęgniarstwa, mamom z OIOM-u, przyjaciołom i rodzinie. Byliście «górą», która unosiła nas przez ostatnie 7 miesięcy, i sprawiła, że ​​spojrzeliśmy dalej, na horyzont, który mogły zobaczyć tylko oczy serca!” – napisała na Instagramie Letícia. „Dziękuję, moja Pani z Guadalupe” – dodała.

View this post on Instagram

A post shared by Leticia Cazarré (@leticiacazarre)

Występująca średnio raz na 10 000 urodzeń Anomalia Ebsteina objawia się powiększeniem serca, skutkującym jego niewydolnością. Nieleczona doprowadza zazwyczaj do zatrzymania krążenia i nagłej śmierci.

Osoby, u których cykl operacji przebiegł pomyślnie, mają jednak duże szanse na dożycie starości. Stan zdrowia małej Marii będzie w dalszym ciągu monitorowany, czeka ją też długa rehabilitacja.

Tags:
BrazyliadzieciMaryjamedycynaszpital
Top 10
Zobacz więcej
Newsletter
Aleteia codziennie w Twojej skrzynce e-mail