Aleteia logoAleteia logoAleteia
piątek 09/06/2023 |
Aleteia logo
Aktualności
separateurCreated with Sketch.

Ksiądz uzdrowiony z guza mózgu w Lourdes. Pojechał tam ze szczególną intencją…

Ksiądz uzdrowiony w Lourdes

fot. Father John Hollowell | YouTube; Kamil Szumotalski | Unsplash

Redakcja - 02.02.23

„Byłem pogodzony z tym, że mogę umrzeć. Ale pomyślałem, że jeśli pojadę do Lourdes..." – mówi ks. John Hollowell.

Ogromną popularność w sieci zdobywa świadectwo upublicznione w poniedziałek (30.01) przez ks. Johna Hollowella z parafii pw. Zwiastowania w miasteczku Brazil w stanie Indiana (USA). 11 lutego 2020 r., we wspomnienie Najświętszej Maryi Panny z Lourdes, duchowny ten dowiedział się, że cierpi z powodu nowotworu mózgu. Jeszcze tego samego wieczora kapłan sprawował mszę św. w przyszpitalnej kaplicy pod wezwaniem NMP z Lourdes.

Pomimo przebytej następnie operacji, badania wykazały, iż guz w głowie ks. Hollowella zaczyna odrastać. Pojawiły się również przerzuty na przysadkę mózgową. Ok. 2,5 miesiąca po usłyszeniu tej diagnozy duchowny udał się z pielgrzymką do sanktuarium w Lourdes.

„Byłem pogodzony z tym, że mogę umrzeć. Byłem gotowy złożyć to jako ofiarę za ofiary przestępstw seksualnych duchownych. Ale pomyślałem, że jeśli pojadę do Lourdes i zostanę tam uzdrowiony, może będzie to mieć wpływ na niektórych członków mojej rodziny i przyjaciół, którzy odeszli od wiary. Pojechałem więc tam i zostałem uzdrowiony. Dzięki Bogu. Byłbym szczęśliwy tak czy inaczej, ale zostałem uzdrowiony” – relacjonuje ks. Hollowell w poruszającym nagraniu. Zachęcamy do jego obejrzenia w całości:

Tags:
ksiądzlourdesrakświadectwouzdrowienie
Wesprzyj Aleteię!

Jeśli czytasz ten artykuł, to właśnie dlatego, że tysiące takich jak Ty wsparło nas swoją modlitwą i ofiarą. Hojność naszych czytelników umożliwia stałe prowadzenie tego ewangelizacyjnego dzieła. Poniżej znajdziesz kilka ważnych danych:

  • 20 milionów czytelników korzysta z portalu Aleteia każdego miesiąca na całym świecie.
  • Aleteia ukazuje się w siedmiu językach: angielskim, francuskim, włoskim, hiszpańskim, portugalskim, polskim i słoweńskim.
  • Każdego miesiąca nasi czytelnicy odwiedzają ponad 50 milionów stron Aletei.
  • Prawie 4 miliony użytkowników śledzą nasze serwisy w social mediach.
  • W każdym miesiącu publikujemy średnio 2 450 artykułów oraz około 40 wideo.
  • Cała ta praca jest wykonywana przez 60 osób pracujących w pełnym wymiarze czasu na kilku kontynentach, a około 400 osób to nasi współpracownicy (autorzy, dziennikarze, tłumacze, fotografowie).

Jak zapewne się domyślacie, za tymi cyframi stoi ogromny wysiłek wielu ludzi. Potrzebujemy Twojego wsparcia, byśmy mogli kontynuować tę służbę w dziele ewangelizacji wobec każdego, niezależnie od tego, gdzie mieszka, kim jest i w jaki sposób jest w stanie nas wspomóc.

Wesprzyj nas nawet drobną kwotą kilku złotych - zajmie to tylko chwilę. Dziękujemy!

Top 10
Zobacz więcej
Newsletter
Aleteia codziennie w Twojej skrzynce e-mail