Aleteia logoAleteia logoAleteia
niedziela 21/07/2024 |
Aleteia logo
Aktualności
separateurCreated with Sketch.

17 tys. młodych śpiewa „Salve Regina”. Zobacz niezwykłe nagranie!

17 tysięcy ludzi śpiewa Salve Regina

Emily Wilson | Facebook

Sarah Robsdotter - Redakcja - 24.01.23

„W naszym mrocznym i smutnym świecie twoje serce potrzebuje to usłyszeć” – skomentowała jedna z ewangelizatorek.

Wspólnota FOCUS to stowarzyszenie gromadzące studentów amerykańskich uczelni, identyfikujących się z wiarą katolicką. Rokrocznie zrzeszenie to organizuje m.in. połączone z rekolekcjamizjazdy swoich członków. W tym roku gospodarzem wydarzenia w dn. 2-6 stycznia było miasto St. Louis w stanie Missouri.

Z uwagi na okrągłą, 25. rocznicę, tegoroczny zjazd przybrał charakter szczególnie uroczysty. Wśród gości specjalnych wydarzenia znaleźli się m.in. odtwórca roli Jezusa z popularnego serialu The Chosen, Jonathan Roumie oraz pisarz Jason Evert.

Wyjątkowy charakter miała również oprawa zjazdu. Jej centralnym punktem stało się wykonanie przez 17 tys. uczestników (a capella i po łacinie) pieśni maryjnej Salve Regina (Witaj Królowo). Zobacz nagranie z tego poruszającego momentu:

„Jeśli w naszym mrocznym i smutnym świecie twoje serce potrzebuje usłyszeć ponad 17 tys. studentów śpiewających «Salve Regina», nagrałam to dla ciebie! Konferencja FOCUS Catholic SEEK odbyła się w tym tygodniu: pobłogosławiona, radosna i doskonała (…). Dziękuję ci, FOCUS, za to, co robisz, aby budować Kościół poprzez serca tych niesamowitych młodych ludzi” – skomentowała w mediach społecznościowych obecna na wydarzeniu ewangelizatorka i influencerka Emily Wilson.

Autorstwo łacińskiego oryginału hymnu Witaj Królowo przypisywane jest żyjącemu w XI w. św. Hermanowi z Reichenau. Antyfona ta tradycyjnie śpiewana jest w Kościele katolickim od dnia Najświętszej Trójcy (niedziela po Zesłaniu Ducha Świętego) aż do Adwentu. Zwyczajowo kończy również modlitwę różańcową, często wykonywana jest także w trakcie pogrzebów.

Tags:
młodzirekolekcjesztuka sakralnaUSA
Top 10
Zobacz więcej
Newsletter
Aleteia codziennie w Twojej skrzynce e-mail