Aleteia logoAleteia logoAleteia
niedziela 25/02/2024 |
Aleteia logo
Aktualności
separateurCreated with Sketch.

Arcybiskup w fartuchu rozdawał bezdomnym kanapki. „Mieliśmy wrażenie, że znamy się już długo”

Arcybiskup Galbas robił kanapki dla bezdomnych w Katowicach

fot. Zupa w Kato | Facebook

Redakcja - 23.01.23

„Był z nami ktoś wyjątkowy, a jednocześnie skromny i normalny. Wszedł skromnie, ubrał fartuch i zaczął przygotowywać z nami kanapki, jak nasz dobry, serdeczny przyjaciel” – piszą organizatorzy akcji „Zupa w Kato”.

Zupa w Kato” to inicjatywa śląskich wolontariuszy, mająca na celu zapewnienie posiłków osobom w kryzysie ubóstwa i bezdomności. Akcję od 2016 r. tworzą członkowie i sympatycy miejscowej Wspólnoty Dobrego Pasterza.

W ramach inicjatywy wolontariusze w każdy czwartek rozdają na katowickim Placu Przyjaciół z Miszkolca przygotowane przez siebie zupę i kanapki. W ostatnim tygodniu w akcji uczestniczył miejscowy metropolita, abp Adrian Galbas SAC.

„Był z nami ktoś wyjątkowy, a jednocześnie skromny i normalny. Poznaliśmy się wczoraj, a wszyscy mieliśmy wrażenie, że znamy się już bardzo długo. Wszedł skromnie, ubrał fartuch i zaczął przygotowywać z nami kanapki, jak nasz dobry, serdeczny przyjaciel. Rozmawialiśmy, on słuchał, pytał, a przed wyjazdem na mszę św. (…) udzielił nam błogosławieństwa” – relacjonują organizatorzy „Zupy w Kato”.

„To był dobry czas (…), szczególnie na placu, kiedy [abp Galbas] z zainteresowaniem i empatią rozmawiał z każdym, a ludzie chętnie do niego podchodzili, żeby zamienić choć kilka zdań” – dodają wolontariusze.

Tags:
bezdomnibiskupjedzeniepomoc charytatywnaubóstwo
Top 10
Zobacz więcej
Newsletter
Aleteia codziennie w Twojej skrzynce e-mail