Aleteia logoAleteia logoAleteia
niedziela 21/07/2024 |
Aleteia logo
Dobre historie
separateurCreated with Sketch.

Baletnica bez rąk w popularnym talent show. Oszołomiła wszystkich!

Victoria Bueno

America's Got Talent | Youtube

Cerith Gardiner - 18.01.23

Victória Bueno swoim występem udowadnia, że każdy może zawalczyć o swoje marzenia. Nawet jeśli cały świat wydaje się mówić, że to nie ma większego sensu.

Program America’s Got Talent zapewnia widzom mnóstwo rozrywki od czasu, gdy pojawił się na ekranach w 2006 roku. Pokazuje jednak także wykonawców, którzy naprawdę nas inspirują i pozostawiają po sobie ślad. Choćby takich, jak piosenkarka Nightbirde, która swoim głosem przenosiła nas w inny, lepszy świat. Świat, do którego niedawno odeszła…

Baletnica bez rąk i jej piękny występ

Niedawno na scenie zabłysnęła 18-letnia Victória Bueno z Brazylii. Stała z wdziękiem na środku sceny, gotowa do występu. Tuż obok stał tłumacz, który był także jej nauczycielem tańca i który pomógł jej wyjaśnić historię tego, jak urodziła się bez rąk i jak została tancerką.

Jej matka zabrała ją do studia tańca, gdy dziewczyna miała 5 lat. Dzięki zachęcie i oddaniu jej nauczycielki, która dla Bueno stała się jak rodzina, dziewczyna zaczęła tańczyć i nauczyła się tej sztuki doskonale! Jak zauważył jeden z jurorów, Howie Mandel, nie jest to łatwe, gdy nie ma się rąk pomagających zachować równowagę.

Sam taniec był niewiarygodny! Pełen gracji i ogromnego talentu. Jednak bardziej imponujący był blask na twarzy Victórii, gdy dzieliła się swoim talentem, tak, aby wszyscy mogli go zobaczyć. Pod koniec jej występu sędzia Simon Cowell stwierdził: „Gwiazdą jest ktoś, kto wytrwa, a potem, kiedy jest na scenie, rozświetla ją swoim blaskiem, a ty masz obie te rzeczy. Kiedy tutaj występowałaś, panowała kompletna cisza, ponieważ byliśmy zahipnotyzowani”.

Każdy może spełniać marzenia

Bueno chciała także wykorzystać swój występ w programie, aby przekazać inspirującą wiadomość: „Jestem tutaj, aby udowodnić, że każdy może dążyć do swoich marzeń”.

Victoria pojawiła się w AGT: All Stars dzięki swojemu pierwszemu występowi w Das Supertalent — niemieckim odpowiedniku AGT — gdzie zdobyła imponujący Złoty Guzik i zajęła drugie miejsce. Jej występ pozwolił jej przejść do fazy all stars konkursu, w której biorą udział najlepsi uczestnicy talent show z całego świata.

Chociaż tancerka nie zdobyła największej liczby głosów od widzów, z pewnością podbiła nasze serca swoją oszałamiającą radością życia .

Tags:
niepełnosprawnośćtalenttaniec
Top 10
Zobacz więcej
Newsletter
Aleteia codziennie w Twojej skrzynce e-mail