Aleteia logoAleteia logoAleteia
piątek 09/06/2023 |
Aleteia logo
Styl życia
separateurCreated with Sketch.

Roksana Węgiel: „Do kościoła nie chodzę dla księży, tylko dla Boga”

Roksana Węgiel o wierze i Kościele

Artur Zawadzki/REPORTER

Redakcja - 17.01.23

„Kościół to dla mnie wspólnota ludzi łączących się w miłości do Boga" – wyznała w jednym z wywiadów Roksana Węgiel. To nie pierwszy raz, gdy młoda piosenkarka otwarcie przyznała się do wiary.

Rok temu w jednej z rozmów Roksana wyznała: „Wszystko, co mam w życiu, zawdzięczam Bogu”. 18-letnia artystka dziś również nie kryje się ze swoją wiarą. W ostatnim wywiadzie podkreśliła, że nie chodzi do kościoła z przymusu, ale z potrzeby serca i nie robi tego dla księży, tylko dla samego Boga.

„Po prostu chcę tam chodzić. Można trafić na fajną mszę, kazanie. Trzeba przełamać stereotyp, że jak ktoś chodzi od kościoła, to jest wapniakiem. Chodzę do kościoła z moją ekipą, która jest bardzo współczesna i są to super ziomale” – powiedziała.

Dodała też, że chce uświadamiać ludzi, że Kościół może być czymś, co umacnia. I że to właśnie tutaj tworzy się wspólnota ludzi, którzy łączą się w miłości do Boga.

Tags:
muzykanawrócenieświadectwo
Wesprzyj Aleteię!

Jeśli czytasz ten artykuł, to właśnie dlatego, że tysiące takich jak Ty wsparło nas swoją modlitwą i ofiarą. Hojność naszych czytelników umożliwia stałe prowadzenie tego ewangelizacyjnego dzieła. Poniżej znajdziesz kilka ważnych danych:

  • 20 milionów czytelników korzysta z portalu Aleteia każdego miesiąca na całym świecie.
  • Aleteia ukazuje się w siedmiu językach: angielskim, francuskim, włoskim, hiszpańskim, portugalskim, polskim i słoweńskim.
  • Każdego miesiąca nasi czytelnicy odwiedzają ponad 50 milionów stron Aletei.
  • Prawie 4 miliony użytkowników śledzą nasze serwisy w social mediach.
  • W każdym miesiącu publikujemy średnio 2 450 artykułów oraz około 40 wideo.
  • Cała ta praca jest wykonywana przez 60 osób pracujących w pełnym wymiarze czasu na kilku kontynentach, a około 400 osób to nasi współpracownicy (autorzy, dziennikarze, tłumacze, fotografowie).

Jak zapewne się domyślacie, za tymi cyframi stoi ogromny wysiłek wielu ludzi. Potrzebujemy Twojego wsparcia, byśmy mogli kontynuować tę służbę w dziele ewangelizacji wobec każdego, niezależnie od tego, gdzie mieszka, kim jest i w jaki sposób jest w stanie nas wspomóc.

Wesprzyj nas nawet drobną kwotą kilku złotych - zajmie to tylko chwilę. Dziękujemy!

Top 10
Zobacz więcej
Newsletter
Aleteia codziennie w Twojej skrzynce e-mail