Aleteia logoAleteia logoAleteia
piątek 09/06/2023 |
Aleteia logo
Duchowość
separateurCreated with Sketch.

Głębokie myśli Benedykta XVI w krótkich cytatach

Papież Benedykt XVI w swoim biurze w Castel Gandolfo

AGF s.r.l. / Rex Features/EAST NEWS

Redakcja - 05.01.23

Znacie encykliki, które napisał Benedykt XVI? A może czytaliście którąś z jego książek? Przygotowaliśmy fragmenty kilku z nich.

Myśli Benedykta XVI w cytatach

Zmarły 31 grudnia 2022 roku Joseph Ratzinger, Ojciec Święty Benedykt XVI, był nieprzeciętnym teologiem i wielkim umysłem. Wygłosił niezliczoną ilość kazań; napisał kilkadziesiąt książek i setki artykułów. Gdy został papieżem, przekazał Kościołowi m.in. cztery nowe adhortacje i trzy encykliki.

Przygotowaliśmy dla Was kilka cytatów – fragmentów właśnie z jego encyklik, adhortacji i książek, które zapadły głęboko w naszą pamięć. Z chęcią dzielimy się tymi tekstami i zachęcamy, by sięgnąć po któreś z dzieł Benedykta XVI. Mamy nadzieję, że ta galeria zainspiruje Was do pogłębionej lektury!

Prośmy także o życie wieczne dla Ojca Świętego Benedykta XVI: Wieczny odpoczynek racz mu dać, Panie, a światłość wiekuista niechaj mu świeci. Niech odpoczywa w pokoju wiecznym. Amen.

Cytaty z nauczania Benedykta XVI:

Tags:
Benedykt XVIcytatydokumenty kościołaPapież
Wesprzyj Aleteię!

Jeśli czytasz ten artykuł, to właśnie dlatego, że tysiące takich jak Ty wsparło nas swoją modlitwą i ofiarą. Hojność naszych czytelników umożliwia stałe prowadzenie tego ewangelizacyjnego dzieła. Poniżej znajdziesz kilka ważnych danych:

  • 20 milionów czytelników korzysta z portalu Aleteia każdego miesiąca na całym świecie.
  • Aleteia ukazuje się w siedmiu językach: angielskim, francuskim, włoskim, hiszpańskim, portugalskim, polskim i słoweńskim.
  • Każdego miesiąca nasi czytelnicy odwiedzają ponad 50 milionów stron Aletei.
  • Prawie 4 miliony użytkowników śledzą nasze serwisy w social mediach.
  • W każdym miesiącu publikujemy średnio 2 450 artykułów oraz około 40 wideo.
  • Cała ta praca jest wykonywana przez 60 osób pracujących w pełnym wymiarze czasu na kilku kontynentach, a około 400 osób to nasi współpracownicy (autorzy, dziennikarze, tłumacze, fotografowie).

Jak zapewne się domyślacie, za tymi cyframi stoi ogromny wysiłek wielu ludzi. Potrzebujemy Twojego wsparcia, byśmy mogli kontynuować tę służbę w dziele ewangelizacji wobec każdego, niezależnie od tego, gdzie mieszka, kim jest i w jaki sposób jest w stanie nas wspomóc.

Wesprzyj nas nawet drobną kwotą kilku złotych - zajmie to tylko chwilę. Dziękujemy!

Top 10
Zobacz więcej
Newsletter
Aleteia codziennie w Twojej skrzynce e-mail