Aleteia logoAleteia logoAleteia
czwartek 29/02/2024 |
Aleteia logo
Duchowość
separateurCreated with Sketch.

Wylosuj dla siebie patrona na 2023 rok! Taki święty przyjaciel może być wielką pomocą

wylosuj swojego świętego patrona na 2023 rok

Aleteia

Aleteia - 21.12.22

Rozpocznij nowy rok w doborowym towarzystwie! Wylosuj patrona, który będzie twoim orędownikiem u Boga i wsparciem w trudnych chwilach. Wiesz, że tak właśnie robiła św. siostra Faustyna?

Koniec starego i początek nowego roku to dla wielu z nas moment podsumowań, postanowień, wyznaczania sobie nowych celów. Jednak często zdarza się tak, że nasz zapał szybko gaśnie, a motywacji starcza ledwie do końca stycznia. Albo napotykamy przeszkody, które powodują w nas niemoc i zniechęcenie.

Warto pamiętać, że możemy wtedy zwrócić się o pomoc do naszych świętych patronów!

Twój święty patron – orędownik w niebie

Powierzanie swoich intencji i spraw wstawiennictwu świętych to wielowiekowa praktyka w Kościele. Istnieją niezliczone świadectwa skuteczności takiej „niebiańskiej” pomocy. Dlatego możesz mieć pewność, że i w nowym roku ten szczególny patron na kolejnych 12 miesięcy będzie orędował w twoich sprawach przed Bogiem, wspierał cię w chwilach próby oraz uczył cię, jak otwierać serce na Boży plan.

Św. Faustyna i losowanie patrona

Tradycja losowania patrona na nadchodzący rok jest szczególnie kultywowana przez Zgromadzenie Sióstr Matki Bożej Miłosierdzia. Należała do niego św. siostra Faustyna Kowalska. W swoim Dzienniczku tak wspomina wydarzenia z 1 stycznia 1935 roku:

Kiedy przyszłyśmy do refektarza na śniadanie, po przeżegnaniu zaczęło się ciągnienie patronów. Kiedy się zbliżyłam do obrazeczków, na których są napisani patroni, wzięłam bez namysłu, jednak nie czytając zaraz, chciałam się przez parę minut umartwić. Wtem słyszę głos w duszy: Jestem twoim patronem, czytaj. W tej chwili spojrzałam na napis i przeczytałam: Patron na rok 1935 – Najświętsza Eucharystia. Serce mi zadrgało z radości (Dz. 360).

Św. Faustyna była przekonana o wielkiej pomocy ze strony swojego patrona. Ty też możesz jej doświadczyć od tego konkretnego świętego, którego dziś wylosujesz i który będzie się za tobą wstawiał u Boga.

Wystarczy, że wypełnisz powyższy formularz. Wtedy przekonasz się, kto z grona świętych zostanie w 2023 roku twoim szczególnym orędownikiem i towarzyszem.

Tags:
Nowy Rokświęci
Top 10
Zobacz więcej
Newsletter
Aleteia codziennie w Twojej skrzynce e-mail